Huawei P40 Pro: Zasadne na trón nový kráľ smartfónov?

Čerstvá novinka Huawei P40 Pro je konečne tu. Čo všetko prináša najnovšia vlajková loď od Huawei?

Zdroj: Bigstock.com

Prémiový dizajn s kvalitným displejom

Huawei P40 Pro na prvý pohľad zaujme svojím elegantným vyhotovením. Na prednej strane zariadenia sa nachádza 6,58 palcový OLED displej s miernym zaoblením. Disponuje rozlíšením 1200 x 2640 pixelov s frekvenciou 90 Hz. Pre dlhšiu výdrž batérie sa frekvenciu oplatí znížiť na 60 Hz. Pri pozeraní videí oceníte živé farby displeja. Dajte si však pozor, aby vám nespadol. Odporúčame vybrať obal na Huawei P40, ktorý je odolný.

Štedrá nádielka funkcií pre všetky vaše potreby

V hornej časti obrazovky je zabudovaná duálna predná kamera, ktorej rozlíšenie je až 32 Mpx. Asistuje jej pomocný senzor s inteligentným meračom 3D hĺbky scény. Vďaka zabudovanému infračervenému senzoru môžete smartfón odomykať tvárou dokonca aj v noci. Už si viac nemusíte zasvietiť. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov a USB-C port.

Zdroj: Bigstock.com

Mobil, ktorý padne do ruky

Najnovší Huawei P40 Pro sa dobre drží v ruke. Na rozdiel od väčšiny konkurencie sa nešmýka a nezostávajú na ňom odtlačky ani šmuhy od vašich prstov. Mobil je zároveň odolný voči prachu a vode. Bol certifikovaný na úrovni IP68. To však neznamená, že je nezničiteľný. Preto radšej zvážte obal na Huawei, ktorý by vám mohol vypadnúť z vrecka.

Výkonný hardvér nesklamal

Zariadenie v sebe skrýva osemjadrový čip HiSilicon Kirin 990 5G a 8 GB RAM. Problém by vám nemali robiť ani náročnejšie aplikácie či hry. Myslite však na to, že mobil nemá slot na microSD kartu. Interná pamäť vo veľkosti 256 GB by vám mala bohato stačiť. Pripravte sa na to, že do obchodu Google Play sa tak ľahko nedostanete. Možné to síce je, ale s istými komplikáciami. V zariadení je našťastie predinštalovaná appka Phone Clone, cez ktorú viete preniesť dáta zo starého mobilu do nového vrátane obľúbených aplikácií z Google Play.

Zdroj: Bigstock.com

Najlepší mobilný fotoaparát na trhu?

Fotoaparát na zadnej strane mobilu má 50 Mpx senzor. Zariadenie perfektne ostrí, takže fotky nie sú rozmazané. Pri fotení máte na výber tri objektívy s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami. Širokouhlý 18 mm objektív je vhodný hlavne na panorámy. Klasický 23 mm režim už iste poznáte a využijete ho takmer v každej situácii. Teleskopický 125 mm objektív naopak poteší pri vzdialených objektoch.

Verdikt

Huawei P40 Pro sa na Slovensku predáva za 900 eur, čo je prijateľná cena vzhľadom na balík vychytávok, ktorými zariadenie disponuje. Jeho najväčšou nevýhodou je absencia Google aplikácií, čo sa však dá obísť. Vydarený dizajn spolu s kvalitným fotoaparátom robia z tohto modelu jeden z najlepších smartfónov na trhu. Konkurencia bude mať čo robiť, aby sa mu vyrovnala.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov