Tento šikovný muž postavil svojim mačkám niečo unikátne! Pozrite, aký úžasný hrad sa mu podarilo vytvoriť

Čo robia mačky najradšej? Okrem jedenia a čistenia kožúškov tam určite patrí aj lezenie na čo najvyššie a najnepravdepodobnejšie miesta, brúsenie pazúrikov, schovávanie sa v krabiciach a nenápadné vykukovanie spoza rohov. Doprajte im toto všetko v ich vlastnom luxusnom kráľovstve – postavte im hrad, ako to spravil kreatívec Westerner71! Nepatrí medzi najjednoduchšie tvorivé projekty, ale domáci miláčikovia sú ako členovia rodiny a veríme, že vašu námahu ocenia.

Návod ako postupovať

  1. Najskôr si načrtneme ako by mal hotový hrad vyzerať. Rozmery prispôsobíme miestu, kde bude stáť. Minimálna šírka hradu by mala byť 30 cm, aby sa v ňom mačky mohli voľne pohybovať a otáčať. Z OSB dosky vyrežeme predný a zadný diel hradu, ktoré sú rovnaké. Do prednej časti vyrežeme tri dvierka a okná, dbáme na to, aby cez ne mačky pohodlne prešli a aby nehrozilo, že sa zaseknú.
  2. Na zadnú stranu hradu primontujeme bočné steny. Dno hradu tvoriť nemusíme, pretože takto hrad ľahko prevrátime, ak by mačky potrebovali našu pomoc alebo v prípade, keď ho budeme chcieť vyčistiť.
  3. Potom namontujeme strop hradu a naňho dve kocky z OSB dosiek, ktoré budú mať otvory spredu a z vnútornej strany – taktiež slúžiace ako preliezka. Vrch vežičiek ozdobne cikcakovito vyrežeme.
  4. Z preglejky vytvoríme dve malé búdky na oboch stranách dna hradu – budú slúžiť ako malé izby pre mačky. Do stredu namontujeme schodíky, po ktorých sa dostanú hore na strechu hradu.
  5. Pomocou lepidla očalúnime všetky otvory a vnútro hradu.
  6. Pripevníme prednú časť hradu a celý hrad očalúnime kobercom aj z vonkajšej strany. Lepidlo necháme aspoň jeden deň schnúť mimo domu, aby sme nevdychovali jeho výpary. Potom stačí hrad postaviť na miesto, kam patrí a kochať sa pohľadom na blázniace sa mačky.

Hrad pre mačky

Zdroj / Hrad pre mačky: westerner71

ZDIEĽAJ NA: