Beriete si z hotelovej izby mydlo a šampón? Toto sa s nimi stane, ak ich po vašom odchode necháte na izbe

Už ste určite počuli o ľuďoch, ktorí si z hotelovej izby neváhajú zobrať i župany či obliečky na vankúše. Hoci v tomto prípade ide o extrém, nech zdvihne ruku ten, kto si nikdy nevzal domov malé mydielka, balenia šampónov či telového mlieka. Možno si myslíte, že načaté mydlo po vašom odchode skončí na dne koša. Nie vždy je to však tak.

Shawn Seipler kvôli svojej práci veľa cestoval a mnoho nocí trávil v hotelových izbách. Našiel si pri tom čas aj na premýšľanie o tom, kde končia hotelové mydielka a nechcel sa podieľať na raste zbytočného odpadu na skládkach. Preto vymyslel spôsob, ako takéto napoly použité hygienické potreby zrecyklovať. Založil charitatívnu organizáciu Clean the World, ktorá recykluje mydlá, šampóny, kondicionéry, pleťové vody a aj plastové obaly a fľaštičky. Začal kontaktovať hotely, aby mu darovali vyradené kusy.

Foto © MATT MELTZER/THRILLIST

Najskôr sa zameriaval iba na životné prostredie a elimináciu odpadu. Po čase hľadal humanitárne využitie nových výrobkov a vtedy dostal skvelú myšlienku. V rozvojových krajinách dodnes umiera mnoho detí iba kvôli zlej hygiene, ktorá vyústi v rozličné ochorenia. Rozhodol sa venovať záchrane ich životov tým, že im zadarmo posiela hygienické potreby. Z hotelov sa tak dostávajú na miesta, kde sú skutočne potrebné.

Organizácia Clean the World má už viac ako 200 zamestnancov a mnoho dobrovoľníkov. Jednoduchá idea čistí svet od odpadu a zároveň pomáha ľuďom žijúcim v chudobe, ktorým môžu zachrániť život. Skvelé riešenie!

Foto © MATT MELTZER/THRILLIST

Zdroj / Načaté hotelové mydlá a šampóny recyklujú pre ľudí, ktorí to potrebujú: thrillist.comyoutube

ZDIEĽAJ NA: