Hotel v korunách stromov je ideálnym miestom pre svadby

Domy na stromoch tzv. treehouses sú niečim fascinujúcim, no nemusia byť len pre deti. Asi 35 kilometrov od Seattlu v tesnej blízkosti rieky sa nachádza „Treehouse Point“, čiže dom na strome, ktorý majiteľ Pete Nelson prevádzkuje ako hotel s raňajkami. Ten vám umožňuje stráviť noc v korune stromov. Hlavnú budovu obklopuje päť ďalších – Bonbibi, Trillium, Upper Pond, Nest a Temple of the Blue Moon.

Pete dostal tento skvelý nápad v roku 2005, 20 rokov po tom, čo postavil svoj prvý dom na strome iba s kladivom a skrutkovačom a to mal len 5 rokov. Neskôr si založil firmu s názvom Nelson Treehouse, ktorá sa špecializuje na stavbu a dizajn domov na stome. Organizujú sa tu rôzne stretnutia a dokonca aj svadby, pretože okolitá príroda a interiér pôsobia veľmi romanticky. Aj keď sa to nezdá, zmestí sa tu až 80 ľudí. Cena za jednu noc sa pohybuje od 195 $ na osobu, čo sa zdá trochu drahé, ale má to svoj dôvod – cédrové postele, stoličky a pohovky z pravej kože, ručne šité deky, päť izieb, veľká knižnica, a podobne. Z domu vedie most až na kamennú pláž, odkiaľ je nádherný výhľad na nočnú oblohu.

Konajú sa tu aj prehliadky, pretože turistov tento dom veľmi láka. V okolí sa nachádza mnoho reštaurácií, dá sa tu ísť na turistiku, priestor tu majú aj horolezci, v okolí sú vodopády, farmy, kasíno, ZOO, a ešte mnoho iných, takže je garancia, že tu sa nudiť nikto nebude. Tento prírodný hotel v korunách stromov je vhodný najmä pre ľudí, ktorí chcú uniknúť od každodenného stresu, no aj pre tých, čo milujú prírodu alebo romantiku.

Hotel v korunách stromov

Zdroj / Hotel v korunách stromov: treehousepoint [via: mymodernmet]

ZDIEĽAJ NA: