Horská dráha na záhrade? Prečo nie!

Američan z Oklahomy menom Jeremy si doma postavil to, čo by chcel mať doma snáď každý nadšenec lunaparkov. Na jeho záhrade sa do výšin, aj keď nie do závratných, vypína jeho vlastnoručne zhotovená horská dráha!

Ako sme už naznačili, Jeremyho horská dráha nedosahuje žiadne gigantické rozmery, ale na domáce použitie to určite bohato stačí. Jej najvyšší bod o pár centimetrov presahuje neuveriteľných päť metrov a celková dĺžka tejto krásavice je až 135 metrov. Vozík premávajúci po tejto pravidelnej trase dokáže vďaka gravitácii vyvinúť maximálnu rýchlosť 32 km/h. Na vrchol dráhy zhotovenej z borovice ťažkej sa dopraví rovnakým spôsobom, akým to funguje na dráhach v lunaparkoch. Hore ho ťahá reťaz zdvíhacieho mechanizmu vedená pod vozíkom, ktorá je poháňaná motorom. Konštrukcia tejto po domácky zhotovenej horskej dráhy je celá z dreva, konkrétne z borovice ťažkej (western yellow pine).

Takže čo potrebujeme na stavbu dráhy sme zistili, už len zohnať retiazkový kolotoč a môžeme mať za domom mini zábavný park.

Zdroj / Horská dráha na záhrade: Jeremy’s Backyard Coaster | hackedgadgets

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov