Žena si s pomocou rodiny a priateľov uprostred ničoho postavila vysnívaný hobití domček. Ráčte vstúpiť na prehliadku

Mladá Američanka Kristie Wolfe sa rada púšťa do netypických projektov. Najskôr stavala domček na strome, potom sa zase snažila zavŕtať do zeme a postaviť dom inšpirovaný knižným a filmovým príbehom z pera J. R. R. Tolkiena. Za takúto chalúpku by sa veru nemusel žiaden slušný hobit hanbiť!

Pozrite ako vyzeralo, keď si Kristie začala plniť svoj sen o hobiťom domčeku. Kopa stavebného materiálu na kopci a veľká nádej v jej srdci sa postupne premenili na čarovné miesto. Za pozemok zaplatila v prepočte približne 15,000 eur a za stavbu domčeka, pri ktorej jej pomáhali priatelia aj rodina približne 6,500 eur. Inšpirácia bola jasná – knihy a filmy natočené podľa kníh J. R. R. Tolkiena.

Výnimočným prvkom sú najmä okrúhle dvere, ktoré nebolo ľahké vyrobiť ani osadiť. Kristie bola však skutočne odhodlaná. Vnútro je zariadené v štýle filmu Hobit. Dominujú tu prírodné materiály, drevo a kameň. Impozantný krb zohrieva obývaciu časť aj spálňu. Kristie tento domček prenajíma rôznym návštevníkom ako Airbnb, preto tu nesmie chýbať pohodlná posteľ – skutočne nezvyčajne umiestnená, s vlastným vchodom!

Kristie tu má aj pracovný stôl na prácu s drevom. Okrem dlát má na ňom aj svoj verný skicár. Keď žiadala povolenie na stavbu domu, stačilo, aby predložila svoje kresby.

Domček ožíva vďaka detailom, ako je drevená podlaha z kúskov kmeňa alebo drevený stolík na hranie šachu. Výnimočné solitéry sú i v kúpeľni. Kamenné umývadlo a vaňa ako z iného storočia, ktorá až po čase dostala drevený obklad – to doma nemá hocikto. Aj tu to dýcha atmosférou zašlých čias a príbehov o starých hrdinoch.

V lete je príjemné posedieť si na terase. Kristie ju premení na zelené kráľovstvo plné rastlín, ktoré miluje. No v zime by ste sa tu ľahko stratili.

Vlastný rustikálny hobití domček Kristie Wolfeovej

Všetky foto © Kristie Wolfe | Airbnb

Zdroj / Vlastný DIY hobití domček šikovnej Kristie Wolfeovej: apartmenttherapy | inhabitat

ZDIEĽAJ NA: