Táto helikoptéra dostala tretiu šancu! Zachraňovala životy, slúžila v námorníctve a dnes je z nej vskutku originálne bývanie

Glamping, teda campovanie na luxusných miestach, rozťahuje svoje chápadlá po celom svete. Šikovní ľudia hľadajú inovatívne miesta, na ktorých je aj pár dní spánku zážitkom na celý život. Napríklad v škótskom Stirlingu využívajú na glamping zrenovovanú vojenskú helikoptéru, ktorá kedysi slúžila na vyhľadávanie a záchranu zranených vojakov. Dnes skrýva tri spálne, veľkú obývačku, kúpeľňu i kuchyňu. V kokpite na vás čaká panoramatický výhľad na krajinu.

17-metrový Sea King ZA127 ukončil svoju aktívnu službu v roku 1994, ale v námorníctve ho používali až do roku 2002. Potom ho premenili na bývanie s jednou obyčajnou, jednou trojposchodovou a jednou trojposchodovou posteľou. Helikoptéra je prekvapivo priestranná a vyspať sa môžete i v „obývačkovej“ zóne s rozkladacou pohovkou. Sedenie je tu v tvare podkovy a vedie k súkromnému priestoru pre jedného človeka – obyčajná posteľ je vnorená do chvosta helikoptéry. Pohodlie zaručuje veľa vankúšov, jemných prikrývok, ako aj zemité tóny, námornícka modrá, šedá a béžová farba.

Mnoho z pôvodných súčiastok bolo odstránených, no zachovali v nej pôvodné osvetlenie a niekoľko stolíkov. Kokpit je takisto úplne pôvodný, aby si návštevníci mohli predstavovať, že ju riadia. Zaoblené steny boli premaľované a drevené časti doplnili o izoláciu. Prenajať si ju môžete za 150 libier pre dvoch na jednu noc.

Za premenou „Kráľa mora“ (Sea King) stojí manželský pár farmárov – Martyn Steedman a jeho manželka Louise. Sedemnásťmetrového miláčika si kúpili na internetovej aukcii. Do jej premeny investovali približne 40,000 libier a stálo to za to!

Viac info na stránke majiteľov helicopterglamping

Zdroj / Stará vyradená helikoptéra: trendsandtraveldailymail

ZDIEĽAJ NA: