Ručne vyrábané porcelánové bábiky, ktoré vám svojou prepracovanosťou, detailami a realistickosťou vyrazia dych

Umením sa v dnešnej dobe stáva už naozaj čokoľvek. Aj taká prostá vec, ako sú bábiky, obyčajné hračky pre deti. Je to len otázkou toho, kto a s akou vášňou sa do ich výroby pustí. Ruská dizajnérka šperkov žijúca v Kanade Marina Bychkova sa venuje aj výrobe originálnych a jedinečných bábik pre dospelých, ktoré vám svojou prepracovanosťou, detailami a realistickosťou vyrazia dych.

Marina má kreatívny talent už od detstva. Vraví, že odmalička sa jej protivilo, ako obyčajne, nezaujímavo a rovnako vyzerajú všetko bábiky, ktoré sa predávali. Rozhodla sa teda vyrábať si vlastné hračky podľa svojho vkusu. Neskôr sa ra rozhodla, že práve to je to, čo chce vo svojom živote robiť aj profesionálne. Svoju značku pomenovala podľa krátkeho príbehu Enchanted Doll od Paula Gallica. Fikcia a rozprávky sú jej dielam veľmi blízke, medzi niektoré z jej handmade bábik patria aj známe postavy ako Popolušla či Červená Čiapočka.

Každú bábiku Marina tvorí z kvalitných materiálov, ako je porcelán, zlato, striebro či dokonca kryštáliky Swarovski. Jej tvorba obsahuje všetky možné disciplíny ako je sochárstvo, priemyselný dizajn, maľba, gravírovanie, výroba foriem, jemné zámočnícke práce, dizajn odevu a šperkov. Práve to jej napomáha docieliť jedinečnosť a sofistikovanosť bábik, no takáto výroba je predovšetkým o talente, zmysle pre detail, trpezlivosti a láske k tomu, čo robíte.

Handmade porcelánové bábiky


Viac info na stránkach umelkyne: EnchantedDoll | Twitter | Facebook | Instagram

ZDIEĽAJ NA: