Muž, ktorý šije prstami na nohách. Neuveriteľne šikovný krajčír šije oblečenie na mieru aj napriek tomu, že sa narodil bez rúk

Madan Lal, 45-ročný muž pochádzajúci z Indie, je príkladom človeka, ktorý sa za žiadnych okolností nevzdáva. Napriek tomu, že sa narodil bez rúk, stal sa zručným krajčírom. Vo všetkých činnostiach potrebných na prežitie našiel spôsob, ako si poradiť iba s nohami. V detstve mu pomáhali starí rodičia a nemal pocit, že by bol iný ako ostatné deti. Prvé predsudky pocítil vtedy, keď ho nechceli prijať do žiadnej školy. Hľadal spôsob, ako sa uživiť a keď mal 23 rokov, rozhodol sa naučiť šiť. Kvôli jeho handicapu ho nechceli vziať do žiadnej tradičnej remeselnej dielne, preto cestoval od krajčíra ku krajčírovi a prosil ich o pomoc.

Napokon sa mu podarilo nájsť krajčíra, ktorého nedôvera nebola dosť silná na to, aby odolal jeho prosbám. Začal ho učiť a po desiatich dňoch skonštatoval, že Madan napriek všetkým prekážkam šiť zvládne. Otvoril si dielňu a obchodík vo svojej dedine a stal sa tam miestnym hrdinom. Niektorí obyvatelia sa báli, že ich oblečenie zničí, ale po čase si získal ich dôveru. Tento výnimočný muž dokáže robiť nohami úplne všetko – živiť sa šitím šiat, oholiť sa, zafajčiť si aj hrať karty s priateľmi.

Inšpiratívny príbeh muža, ktorý sa narodil bez rúk a aj napriek tomu sa naučil šiť na šijacom stroji

Zdroj a foto / Muž, ktorý šije prstami na nohách © youtube | barcroft 

ZDIEĽAJ NA: