Hala na mieru

Hala je priestranná budova, ktorá slúži predovšetkým na výrobu, šport, obchodovanie a podobne. Jej typickým znakom je priestrannosť a nadrozmernosť. Práve preto je aj pôvodná investícia do budovania takejto stavby väčšinou nákladnejšia. Haly sa stavajú z rôznych materiálov a každý materiál má svoje výhody.

Oceľové haly

Oceľová montovaná hala je hala z konštrukciou z ocele. Konštrukcia z ocele umožňuje stabilitu nadrozmernej stavby, rovnako ako jej bezpečnosť a odolnosť. Pri výstavbe je možné určiť si presné rozmery a tvary, vďaka čomu sa samotná výstavba dá ľahko prispôsobiť pozemku. Oceľové konštrukcie sú technicky a konštrukčne prevedené do posledných detailov, pričom zaťaženie oceľovej haly mostovými žeriavmi je možné až do 100 ton.

Výhodou oceľovej haly je aj ich možnosť variability, vďaka čomu si môžete prakticky jednoducho a časovo nenáročne vyrobiť halu na mieru. Okrem kancelárskych vstaviek a administratívnych budov, je dostupná možnosť aj rýchleho vytvorenia medzipodlažia. Samotná hala sa tak dá v rámci interiéru veľmi rýchlo a bezchybne upravovať podľa vašich požiadaviek a kapacít.

Výroba oceľových konštrukcií posunula aj celý výstavbu nadrozmerných stavieb na vyšší level. Stavy sú omnoho precíznejšie, bezpečnejšie a rýchlejšie. Materiálové prevedenie je cenovo dostupné, vďaka čomu aj samotná výstavba nepredstavuje príliš finančne náročnú položku. Výšku vašej stavby si môžete zvoliť od 3 až do 40 metrov, pričom veľkosť sa pohybuje v rozmedzí 100 až 20 000 metrov štvorcových.

Dizajn

Okrem funkčných parametrov je skvelým doplnkom aj nesmierne nadčasový a minimalistický dizajn. Na vonkajšiu fasádu sa zväčša používajú prevetrávané fasády, ktoré predstavujú súbor kaziet so skvelými tepelnoizolačnými a tiež aj úspornými vlastnosťami. Kazety sú minimalistické a je možné ich voliť v rôznych farebných prevedeniach, pričom ich údržba je minimálna.

Bežné kazety odvetranej fasády sa dajú kombinovať aj s presklenými fasádami, ktoré zaručujú moderný vzhľad a množstvo prirodzeného svetla. Sú ideálne pre kancelárske, prípadne predajné priestory. Tieto fasády sa dajú používať aj na bežné stavby, pričom sa upevňujú na stenu. Vami vytvorená hala s funkčným interiérom a nadčasovým exteriérom spĺňa všetky požiadavky na moderný objekt s veľkou účelnosťou výroby.

Voľba haly s oceľovou konštrukciou je stávkou na istotu, pretože získate dlhodobú kvalitnú stavbu podľa vašich predstáv. Oceľ je materiál, ktorý sa využíva v stavebnom priemysle množstvo rokov, pre jeho skvelé vlastnosti. Rovnako aj z dizajnovej stránky v tomto prípade stavíte na istotu- pretože tieto haly predstavujú čistý, minimalistický druh stavby.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov