50 ľudí strávilo 2 mesiace háčkovaním obrovských morských ježkov, ktorí majú pripomenúť ľuďom, aby si všímali krásy života

Ak sa pozeráte na háčkovanie ako na niečo, čo zvykla robiť vaša babička a dnes to nikoho nezaujíma, teraz váš názor radikálne upravíme. Časy sa menia a tak sa mení aj háčkovanie. V 21. storočí milovníci háčkovania prekonávajú svoje limity. Dôkazom sú aj nadšenci, ktorý uháčkovali obrovských morských ježkov. Teraz sa vznášajú nad zátokou v Singapure.

50 ľudí strávilo 2 mesiace háčkovaním polysterovej nite. Výsledkom sú 17 metroví morskí ježkovia, pričom každý z nich váži okolo 100 kilogramov. Nite cez deň nasajú potrebnú energiu a v noci žiaria svojim vlastným svetlom. Za týmto projektom je schovaná jednoduchá, ale silná myšlienka. Tvorcovia by boli radi, ak by ich diela vytrhli ľudí z nezáživnej každodennosti a rutiny. Keď sa vám pred očami vznášajú majestátne svetielkujúce objekty, ktorým tvoria pozadie mrakodrapy, uvedomíte si, že v každom dni je niečo poetické a krásne.

Tento krásny projekt o ľudskej vášni a láske k životu má na svedomí kolektív zo Soulu a Londýna – Choi+Shine Architects. Inštaláciu vytvorili pre Singapurský festival svetiel 2017 iLight Marina Bay Festival. Skladáme pred nimi klobúky a tešíme sa na ich ďalšie nápady.


Zdroj / Obrovskí háčkovaní morskí ježkovia v Singapure: choishine.com | boredpanda

ZDIEĽAJ NA: