Návod na háčkované UGG topánočky pre deti

Nie je vždy jednoduché nájsť tú správnu obuv pre malé dieťa. Predajní s detskou obuvou je mnoho, no kvalita materiálu a cenová dostupnosť výber topánočiek značne sťažujú. V prípade, že k materiálu, z ktorého sú detské topánky vyrobené máte výhrady a taktiež nepovažujete za rozumné kupovať každého pol roka nové, je tu pre vás možnosť vytvoriť si ich. Chce to len trochu kreativity a trpezlivosti.

Na zhotovenie háčkovaných UGG topánočiek budete potrebovať

  • 50 g béžovej vlny,
  • zvyšky vlny (tmavších farieb),
  • háčkovacia ihlica veľkosti 3,5,
  • kartón (ako šablóna na chodidlo).

Keď začínate s háčkovaním môžete si vybrať medzi rozmanitými vzormi. Uistite sa, že ste si vybrali taký, ktorý vám je známy. V prípade, že ste začiatočník vyberte si taký, ktorý je jednoduchší, hoci nemenej pekný. Nezabudnite použiť kúsok kartónu na zmeranie veľkosti chodidla vášho dieťaťa. Položte nohu na kartón a obkreslite ju ceruzkou tak, aby ste získali jej presný obrys. Tento kúsok kartónu vám bude slúžiť ako šablóna pri zhotovovaní topánočiek. Ďalší postup je znázornený na fotografiách a videu. Inšpirujte sa!

Háčkované UGG topánočky – návod

Video návod ako vytvoriť slučky tzv. loop stitch

Podrobný návod na tieto háčkované UGG topánočky pre deti môžete nájsť aj tu: grukhina

Tvoríte háčkovaním podobné topánočky? Ukážte nám nižšie, v maily alebo v správe na našej facebookovej stránke Creativity – kreativita. Vaše háčkované výtvory a možno práve o vás a vašich dielkách bude nasledujúci článok. Tešíme sa!

ZDIEĽAJ NA: