Recept na najzdravšie gumové medvedíky, aké ste kedy jedli

Deti ich zbožňujú! Áno, hovoríme o gumových medvedíkoch, ktorých v domácnosti nikdy nie je dosť. Ako vieme, receptúra tých kupovaných nie je práve to pravé, preto by sa Vám tento originálny recept na domácich medvedíkoch mal určite viac pozdávať. Nie len, že si ich vyrobíte doma koľko chcete, ale tieto cukrovinky sú navyše zdravé, lacné, chutné, prírodné, nízko-kalorické a bez cukruDomáce gumové medvedíky môžu rozžiariť nejedny detské oči, a určite nielen tie detské:] Skúsite to?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ingrediencie:

 • 1 hrnček čerstvej ovocnej šťavy,
 • 2 hrnčeky čerstvého ovocia,
 • 5 lyžíc čistej práškovej želatíny (vegáni môžu použiť Agar, čo je želatína na rastlinnej báze),
 • 1 lyžica medu alebo agávového sirupu (resp. stéviu),
 • maličké vykrajovátko v tvare medvedíka.[divider]

Gumoví medvedíci

Postup na jahodovo-pomarančových medvedíkov

domaci gumovi medvedici 1

 1. Vytlačíme šťavu z jedného pomaranča (1/2 hrnčeka), limetky (1/4 hrnčeka) a citrónu (1/4 hrnčeka). Máme 1 hrnček 100% citrusovej šťavy. Poznámka: Môžeme použiť jeden druh ovocia a šťavy, alebo ich rôzne kombinovať.
 2. Nasekáme dva hrnčeky jahôd, ktoré pridáme do citrusovej šťavy, spolu ich varíme na miernom ohni, kým jahody úplne nezmäknú.
 3. Ovocnú zmes odstavíme, pridáme sladidlo a rozmixujeme do hladka.
 4. Horúcu zmes necháme na 5 – 7 minút vychladnúť. Akonáhle je zmes chladnejšie, pridáme želatínu a opäť rozmixujeme, aby nikde neboli hrudky.
 5. Pripravenú zmes vylejeme na plech a dáme stuhnúť na hodinu do chladničky.
 6. Akonáhle je hmota studená a pevná, začneme vykrajovať medvedíky.
 7. V prípade, ak ich chcete skladovať, nesmiete ich ochutnať! Akonáhle ich ochutnáte, neviete ako a sú fuč. Každopádne v chladničke by sa nemali pokaziť:]

domaci gumovi medvedici postup

Z receptu pripravíte 18 porcií a každá porcia obsahuje 20 medvedíkov.

Nutričné hodnoty jednej porcie jahodovo-citrusových medvedíkov: 14 kalórií, 0 g tuku, 4 g sodíka, 38 g draslíka, 2 g sacharidov, 0.5 g vlákniny, 1.5 g cukru, 2 g proteínu.[divider]

Postup na čučoriedkovo-grapefruitových medvedíkov

Postup je v princípe rovnaký, v tomto prípade bola použitá šťava z grapefruitu, citrónu a mangostan v jednom hrnčeku a dva hrnčeky jahôd sme tentokrát vymenili za čučoriedky.

domaci gumovi medvedici 4 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z receptu pripravíte 15 porcií a každá porcia obsahuje 20 medvedíkov.

Nutričné hodnoty jednej porcie čučoriedkových medvedíkov: 22 kalórií, 0 g tuku, 6 g sodíka, 28 g draslíka, 3 g sacharidov, 0.7 g vlákniny, 2.2 g cukru, 2 g proteínu.[divider]

Postup na banánových medvedíkov

Postup je podobný ako u predchádzajúcich, kombinácií šťav s ovocím je mnoho, stačí si len vybrať. V tomto prípade bol použitý jeden veľký dozretý banán a 1/2 šálky citrónovej šťavy.

domaci gumovi medvedici 6 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z receptu pripravíte 8 porcií a každá porcia obsahuje 20 medvedíkov.

Nutričné hodnoty jednej porcie čučoriedkových medvedíkov: 21 kalórií, 0 g tuku, 4 g sodíka, 67 g draslíka, 4 g sacharidov, 0.7 g vlákniny, 2 g cukru, 2 g proteínu.[divider]

Tieto želatínové cukríky sú scela prírodné, najmä ak namiesto cukru použijeme med, agávový sirup alebo stéviu, na rozdiel od medvedíkov, ktoré bežne kúpime v obchodoch, tie totiž obsahujú glukózový sirup, cukor, modifikovaný škrob, konzervačné látky, oleje, karnaubský vosk a umelé arómy a farbivá.

Zdroj / Gumoví medvedíci: undressedskeleton

ZDIEĽAJ NA: