Flow Hive | Úľ, z ktorého priamo tečie med a Vy tak zároveň nerušíte usilovné včely

Med, sladký med. Či už v čaji, v zákuskoch, prípadne nejakej inej maškrte. Ťažko si predstaviť kuchyňu bez tohto sladkého pokladu, ktorý je navyše vo svojej tekutej, „nespracovanej“ podobe veľmi zdravý. Proces jeho ziskávania nie je však jednoduchý ani pre včelárov, ani pre včely. Tak tomu teda bolo až doteraz, otec Stuart a syn Cedar Andersenovci ale prišli s úžasným mechanizmom Flow Hive, ktorý umožňuje získať med z úľa bez toho, aby boli usilovné včely akýmkoľvek spôsobom vyrušované.

Princíp konštrukcie je jednoduchý – najpodstatnejšia časť tohto včelína je vopred zostrojený plast, teda šesťuholníková bunková stena, ktorý si včely naplnia nektárom a z toho sa postupom času stane med. Keď k tomu dôjde, včelár to vidí už z vonku, a v tom prípade mu stačí otočiť kohútikom a sladký med tečie do nádoby. Šikovné, jednoduché a ohľaduplné, čo poviete?

flow hive med 1flow hive med 1 flow hive med 3flow hive med 6

Video o vynáleze Flow Hive

flow hive med 4Viac info o vynáleze nájdete na stránkach: honeyflow.com | Facebook | Instagram | Twitter

Tento vynález si môžete „predobjednať“ prostredníctvom crowdfundingovej spoločnosti indiegogo na nasledujúcom linku – http://bit.ly/1zZlnj8. Máte na to ešte mesiac;]

ZDIEĽAJ NA: