Flitre sú ako žiarivý ohňostroj, ktorý skrášli vaše oblečenie i váš domov. Neveríte? Nasledujúce fotografie vás presvedčia!

Látka s flitrami je ako šuštiaci ohňostroj vrhajúci svoje odlesky na všetky strany. Nie je možné, aby si vás ľudia v takomto oblečení nevšimli a nezapamätali a to aj v tom horšom prípade, keď to preženiete a podobáte sa viac na diskoguľu ako na elegantnú bytosť. Svojou povahou sa flitre hodia hlavne na slávnostné príležitosti, rozličné oslavy, no ukážeme vám aj tlmenejšiu verziu, ktorá je znesiteľná i počas bežného dňa. A hlavne, flitre nemusia byť iba na oblečení. Niekedy sú to práve flitre, čo premenia obyčajné veci na neprehliadnuteľnú nádheru. Pripravte sa na bláznivú jazdu trblietavým svetom.

Vo flitrovaných róbach v žene ožíva malá princezná, ktorá ľahko uverí tomu, že sa ocitla uprostred rozprávky. Sú vhodné najmä na plesy a veľkolepé bankety.

Chystáte sa na tanečný parket zvoľte holografické dúhové šupinky. Vytvárajú krásny efekt a vy sa v nich budete cítiť ako motýľ vypustený zo siete.

Flitre fascinujú aj umelcov, mužov rovnako ako ženy. Využívajú ich vo svojej práci, a to nielen pri šití kostýmov na karneval alebo do divadla. Obľubujú ich tiež tvorcovia kostýmov pre profesionálnych tanečníkov.

Veselé oblečenie z pleteniny s flitrami si však môžeme obliecť aj v bežnom civile. Nepotrebujú žiadne šperky a iné doplnky, pretože sú sami o sebe dostatočne výrazné. Neváhajte si ich obliecť do práce i na večierok – žiarivé topy, svetríky, sukne, šortky či bundy.

Aj malý flitrovaný detail dokáže nerobiť veľa muziky!

Svadba je príležitosťou, kedy chceme všetci zažiariť. Flitre pri tom pomôžu neveste, ale aj svadobným hosťom a malým družičkám. Dôležité je kombinovať ich s luxusnými materiálmi, aby nevyzneli lacno, ale zároveň svietili do davu. Nič nepokazíte ani veľkou tylovou sukňou.

Flitre nemusia zvýrazňovať len oblečenie. Flitrované závesy si dopraje iba skutočne extravagantný človek, ale flitrované vankúšiky pristanú aj striedmejšiemu obydliu. Veselý detail si môžete schovať aj do skrine, v podobe ozdobných vešiakov, alebo na tienidlo na lampu, ktorá bude žiariť aj počas dňa.

Slávnostné bankety, svadby, plesy a večierky priamo vyzývajú k použitiu flitrov – väčšinou sa odohrávajú večer a v noci, kedy flitre hádžu na všetky strany krásne odlesky.

Záves posiaty flitrami použitý ako pozadie vo fotokútiku na vašej párty alebo svadbe je skvelým nápadom. Na fotografiách vyzerá báječne a ak sa vie fotograf pohrať s rozostreným pozadím, budú okolo vás plávať krásne svetelné bodky. Radosť pozerať.

Malé morské víly, princezné i červené a iné čiapočky ocenia kostýmy a šaty s flitrami najviac zo všetkých ľudí. Lesknúce sa veci jednoducho detské očká priťahujú ako magnet, tak im urobte radosť.

Výrobky z flitrov je odporúčané prať prevrátené naruby, ručne, v jemnom prášku. Nie je dobré používať bieliaci prášok alebo aviváž, flitre by mohli vyblednúť. Najskôr ich namočíme na 5 – 10 minút a v žiadnom prípade ich nežmýkame – mohli by sa deformovať flitre. Po vypratí prebytočnú vodu odstránime jemným pritláčaním suchého uteráka a potom oblečenie sušíme vystreté – ak by sme ho zavesili, tiaž flitrov by ho mohla deformovať. Žehlička môže flitre roztaviť alebo vybieliť, preto ak vôbec žehlíme, tak určite z opačnej strany.

Flitrovaný kúsok by mal mať čo najmenej švov, teda hladko splývať po tele a kopírovať krivky. Zvyšok oblečenia by mal byť jednoduchý až nenápadný.

Oblečenie s flitrami by malo byť vždy podšité jemnou tkaninou, aby neškriabalo a nedráždilo pokožku.

Zdroj / Flitre na oblečení a bytových dekoráciach: livemaster

ZDIEĽAJ NA: