Hračkárske autá a figúrky dokáže odfotiť tak, že ich nerozoznáte od živých. Takto si Felix s hravosťou a citom pre detail tvorí vlastný svet!

Felix Hernandez sa rád hrá s perspektívou a jeho špecialitou je tvorba vlastného sveta. Je o niečo menší ako naša Zem, ale rovnako fascinujúci a veľmi realistický. Z rôznych materiálov tvorí hory, stromy, rieky, sneh, dážď či hmlu. Spolu s hračkárskymi autami, figúrkami zvierat alebo živými modelmi, ktoré v počítači zmenšuje, vytvára scény ako vystrihnuté z kvalitného filmu.

Jeho fantázia pracuje na plné obrátky, ale samotnú výstavbu scény a vymýšľanie efektov pokladá za hru. Fotografie potom upravuje vo Photoshope, kde aj dokresľuje potrebné detaily – napríklad svietiace oči – alebo odstraňuje to, čo na fotografiu nepatrí. Je neuveriteľné, čo všetko dokáže vytvoriť vlastnými rukami.

Takto vyzerá hravosť, predstavivosť a cit pre detail

View this post on Instagram

Everything starts with an idea, a concept… a “single” word may describe an entire project… Ask your self: what’s the main feeling… what I’m felling?… How can I represent that feeling in a non obvious and bold way…. that’s the most important thing!… then is just matter of figuring out how to do it…. my way is through crafts, photography and digital art. #scratchbuild #heartbreak #creativephotography #diorama #wildlife #savetheplanet #hernandezdreamphography #process @benq_mexico @officialfstoppers @indiefilmmakers @adisenomx @phaseonephoto @adobe_lat @photoshop @adobe @wacom @canonmexicana @petapixel @lensshark @papo.officiel @schleichofficial

A post shared by Felix Alejandro Hernandez R (@hernandez_dreamphography) on

Ručne vyrábané diorámy tvoria miniatúrne scény

Ešte viac fotografií Felixa Hernandeza nájdete v predošlej časti.

Stránky umelca a foto © hernandezdreamphography.com | Instagram

Zdroj / Realistické fotografie s hračkami – diorámy: boredpanda

ZDIEĽAJ NA: