Farmárske automaty ponúkajúce zdravé jedlá by ocenil nejeden z nás. Geniálny nápad!

Určite ich poznáte a vídavate každý deň. Automaty na rôzne sladkosti, či sladké nápoje. Sú ich plné stanice, verejné priestory aj školy. Keby však automaty vyzerali takto, vôbec by to nebolo zlé.

Prví zákazníci si ich môžu vyskúšať v Chicagu, kde autori projektu ponúkajú zdravú alternatívu. Zatiaľ čo v bežných automatoch nájdete iba nápoje alebo drobné pochúťky, v týchto si môžete vybrať zdravý obed alebo večeru. Sú naplnené šalátmi s listovou zeleninou, strukovinami, sójou, orieškami, koreňovou zeleninou a zdravými nálevmi, ktoré zasýtia a zároveň majú vysokú nutričnú hodnotu. Vybrať si môžu medzi rozličnými veľkosťami a rozhodnúť tak, či majú chuť na poriadne jedlo, alebo iba zdravú desiatu plnú čerstvého ovocia, ktoré pre nich už niekto očistil a nakrájal.

Autori projektu však zašli ešte ďalej. Farmárske automaty sú postavené z recyklovaného dreva, všetky jedlá sú v zaváraninových fľašiach. Tie sa dajú znova použiť a v automate je otvor, do ktorého ich zákazníci môžu rovno po zjedení vhodiť. Tieto automaty teda šíria nielen myšlienku zdravej stravy. Navyše sú aj ekologické. Možno vám v hlave vŕta ešte jedna otázka. Čokoládovej tyčinke sa po niekoľkých dňoch nič nestane. No čerstvá zelenina a ovocie po celom dni začína hniť a kysnúť. Čerstvosť je však v tomto prípade zaručená! Na konci dňa všetky nezjedené šaláty darujú miestnym útulkom.

Farmárske automaty so zdravým bio jedlom

My im jednoznačne fandíme a veríme, že podobné nápady sa začnú šíriť aj u nás!

Zdroj a foto / Farmárske automaty so zdravým bio jedlom © farmersfridge

ZDIEĽAJ NA: