Farby Vianoc 2021: inšpirácie na vianočnú výzdobu

Každý chce mať krásne Vianoce, k čomu jednoznačne prispieva aj vianočná výzdoba interiéru. Aj vy premýšľate, akú farbu dekorácií a vianočných ozdôb tento rok zvoliť? Červenou a zlatou klasikou určite nič nepokazíte. Ak ste však typ človeka čo rád skúša nové veci a chystáte si zadovážiť nové vianočné dekorácie, radi vás inšpirujeme. Poďte sa s nami pozrieť na absolútne trendy vo farbách na Vianoce 2021.

Zemité tóny

Chladnejším ročným obdobiam jednoznačne kraľujú zemité odtiene. Farby dreva a lesnej zelenej môžete krásne skombinovať s béžovou, okrovou a slonovinovou. V kombinácii s prírodnými materiálmi, ako je ľan, vlna, či buclé, vytvoria originálnu kompozíciu. Ak chcete svojej výzdobe dodať slávnostný nádych, rozjasnite tieto prírodné odtiene pomocou vianočných girlánd a svetielok.

Zdroj obrázka: Westwing

Zlato a striebro

Metalické detaily nikdy nevyjdú z módy, obzvlášť nie počas vianočných sviatkov. Tento rok bude dominovať predovšetkým striebro so svojím studeným vzhľadom, ktorý okamžite navodí romantickú atmosféru a pocit zasneženej krajiny. Zlato je jednoznačne vianočnou klasikou a aj tento rok si nájde v našich domácnostiach svoje miesto. Nebojte sa kombinácie zlata a striebra, spolu s chladnejšími odtieňmi vytvoria zaujímavý kontrast.

Burnished berries

Tento vianočný trend kombinuje veľa farieb. Odtiene terakoty, maliny, slivky, či bordovej farby sa k sebe náramne hodia, a preto sa ich oplatí použiť v tohtoročnej vianočnej výzdobe. Ak ste sa ešte nerozhodli, v akej farbe ozdobiť vianočný stromček, sme si istí, že táto kombinácia bude dokonalá! Odtiene bobúľ sa jednoducho kombinujú so zlatou, ktorá výslednému vzhľadu dodáva nádych luxusu.

Zdroj obrázka: Westwing

Odtiene zelene

Zelená farba vytvára v interiéri pohodovú atmosféru a jednoznačne patrí k Vianociam. Nebojte sa preto zvoliť zelenú napríklad na prestieranie vianočného stola, či už vo forme zeleného obrusu alebo riadu. Nič nepokazíte ak ich skombinujete so zlatým príborom a červenými dekoráciami. Tento rok patria medzi trendy aj monochromatické interiéry, v ktorých prevláda jedna farba v rôznych odtieňoch. Môžete skombinovať napríklad odtiene šalvie, kaki a olivovozelenú, čím vznikne originálny a intímny priestor.

Modré odtiene

Už niekoľko sezón je populárna aj modrá farba a jej odtiene. Modrá na Vianoce dodá vášmu domovu elegantný a hlboký nádych. Trendami zostávajú tmavšie odtiene modrej, ako sú kráľovská modrá, indigová, či modrozelená. Jednoducho ich rozjasníte striebornou, bielou a svetlo sivou farbou. Ak sa rozhodnete zvoliť svetlejšie odtiene modrej, kombinujte ich s drevom, čím dodáte interiéru a celkovej vianočnej výzdobe škandinávsky nádych.

Zdroj obrázka: Westwing

Farby Vianoc: Ako ich kombinovať?

Niekedy aj zdanlivo protichodné farby a materiály môžu spoločne v interiéri ladiť. Nebojte sa preto siahnúť aj po výraznejších kúskoch a kombináciách. Držte sa však pravidla, že v interiéri by sa mali opakovať nanajvýš tri farby, z čoho jedna by mala byť dominantná a zvyšné dve len doplnkové. Moderný mramorovaný jedálenský stôl so zlatými nohami sa napríklad ľahko kombinuje so zlatými kovovými stoličkami. Ak k nemu použijete kontrastný strieborný príbor, zdobené vianočné svietniky, či jedálenskú súpravu so strieborným lemovaním, dodáte celkovému vzhľadu šarm a čaro Vianoc. Pri vzoroch sa odporúča začleniť maximálne štyri rôzne vzory do jedného vymedzeného priestoru, a mali by byť doplnené viacerými neutrálnymi kúskami.

Farbami roka 2021 sú sivá a žltá, ktoré tiež môžete aplikovať do vašej vianočnej výzdoby. Tieto dve farby nedokážu vyčarovať tu pravú vianočnú atmosféru, ak ich však skombinujete s tradičnými a modernými vianočnými odtieňmi, budú pôsobiť v interiéri veľmi harmonicky. Môžu sa objaviť napríklad na menších doplnkoch, ako sú ozdoby na stromček, vianočné dekorácie pred dvere, či na baleniach darčekov.

Pýtate sa ako vyzdobiť domácnosť a dosiahnúť tú pravú vianočnú atmosféru? Možností je samozrejme veľa. Inšpirovať vás môžu aj ďalšie interiérové trendy na Vianoce 2021. Okrem aktuálnych trendov a moderných farieb, by ste však nemali zabúdať ani na typickú červenú. Je to overená sezónna farba, pri ktorej budete mať istotu perfektnej atmosféry počas celých vianočných sviatkov. Červená v kombinácii so zlatou alebo striebornou dotvoria celkový sezónny vzhľad. Akokoľvek sa rozhodnete, nezabúdajte na základné pravidlo. Vianočnú výzdobu v prvom rade vyberajte srdcom, s láskou a hlavne podľa vlastného vkusu.

Zdroj: Westwing

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov