Exotická hračka alebo pohodlný mobilný dopravný prostriedok. Máte ho?

V minulosti veľké priemyselné podniky dnes v znečisťovaní ovzdušia a životného prostredia predbehla automobilová doprava. Aj keď sa situácia, vďaka prijatým opatreniam na kontrolu emisií zlepšuje, stále to nie je ono. Nielen preto sa postupne viacerí výrobcovia vozidiel rozhodujú nahradiť klasické spaľovacie motory tými elektrickými. Z logických a skôr komfortnejších dôvodov, sa elektrickým pohonom, odhodlali výrobcovia vybaviť aj iné podobné dvojkolesové zariadenie

Moderná elektrická kolobežka dnes nie je iba exotickou hračkou, ale aj pohodlnou mobilnou dopravou. Elektrické kolobežky sú vhodné na každodenný pohyb po mestských a poľných cestách. Zjednodušujú vám prepravu bez použitia fyzickej sily, ktorá bola ešte donedávna pri týchto dvojkolesových zariadeniach jediným pohonom.

Aby ste ale zistili, aký dobrý je pre vás tento „dopravný prostriedok“, navrhujeme vám prečítať si o ňom zopár dôležitých výhod.

Dostupnejšia alternatíva k mopedom alebo skútrom

Elektrické kolobežky sú de facto dostupnejšou alternatívou k elektrickým mopedom. Ich výkonové charakteristiky sú v mnohých smeroch veľmi podobné, pričom vám umožňujú rýchly prechod z bodu A do bodu B bez dopravných zápch a dlhého čakania.

Aj napriek možnosti pohonu však zostávajú kolobežky stále zdraviu prospešné dopravné prostriedky, pretože sa s nimi môžete pohybovať po ceste aj mechanicky a odtláčaním nohy, čo je niekedy tá najlepšia a plnohodnotná fyzická rozcvička. Zdraviu prospešná je kolobežka aj preto, že nemá žiadny motor s výfukovými plynmi, ktoré by škodili životnému prostrediu.

Bezpečnosť

Zariadenie sa vyznačuje aj zvýšenou stabilitou na ceste, takže aj menej zdatný jedinci si s ním ľahko poradia. Okrem toho existujú aj trojkolesové modely, ktoré sebavedome prekonajú aj strmé kopce a nerovný povrch vozovky. Stačí si len vybrať vhodný a pre vás ten najlepší model.

Jednoduché ovládanie

O tú a postará ľahká manévrovateľnosť zariadenia. Jednotka sa dostane tam, kde to vzhľadom na svoju veľkosť alebo pravidlá cestnej premávky nemôže urobiť automobil, motocykel alebo moped. Eliminuje sa ním státie v dopravných zápchach, prekonávajú hrbole a dokonca aj plytký sneh. Môžete na ňom jazdiť po najužších uliciach, medzi prekážkami, na ktorejkoľvek pešej zóne, vyznačenom chodníku, parku alebo námestí.

Ľahké použitie, skladovanie a údržba

Elektrické kolobežky sú kompaktné aj preto, že sa dajú zložiť a uložiť do malej skrinky v byte, prepraviť ich v kufri auta alebo na rukách v metre. Používanie je ešte jednoduchšie. Výkonné, zdrojové modely sa vyznačujú relatívne nízkou hmotnosťou a pevnou nosnosťou až do 150 kg (v závislosti od modelu).

Aj v starostlivosti sú nenáročné, stačí občas umyť kolesá, otrieť telo vlhkou špongiou, namazať pohyblivé časti, a nezabudnúť samozrejme nabiť batériu, ktorá, mimochodom, vydrží veľmi dlho.

Rozmanitosť modelov

Elektrické kolobežky sa líšia od seba výkonom elektrického motora aj veľkosťou. Rovnako si môžete vybrať aj podľa rôzneho počtu a typu kolies, druhov tlmenia nárazov a veľkosti batérie.

K dispozícii sú so sedadlom alebo bez. V mnohých zariadeniach je tiež nosič riadenia nastaviteľný na výšku, čo umožňuje prispôsobiť si kolobežku vašej postave. Široká a dlhá plošina u niektorých modelov umožňuje prepravu aj dvoch osôb.

Samozrejme, absolútnou výhodou elektrickej kolobežky je stále jej ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Je bezpečná, pretože neznečisťuje ovzdušie výfukovými plynmi a je prakticky nehlučná. Tak sa o tom pohodlnou online kúpou v e-shope presvedčte.

Zdroj obrázka: Inside Creative House / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov