Ekologický sklenený dom zapadá do okolitej prírody ako chameleón

Disappear Retreat – alebo miesto, ktoré mizne vo svojom okolí – je dielom minesotskej architektonickej spoločnosti Coulson. Inovatívny dom poskytuje 360-stupňový výhľad a je aj ekologický. Jeho autori sa snažili o bývanie, ktoré zanecháva čo najmenšiu stopu na našej planéte – bez odpadu, bez znečistenia vody a bez míňania energie zo zdrojov, ktoré nie sú trvalo udržateľné. Necelých 8 m² je obklopených solárnymi sklenenými panelmi, ktoré poskytujú súkromie po stiahnutí žalúzií a závesov, skrývajú domček v prírode a fungujú aj ako regulátor teploty, ktorú zvyšujú alebo znižujú prostredníctvom pasívneho solárneho kúrenia. Steny na sebe majú UV reflexnú vrstvu, aby do domu nenarážali vtáky a lesné zvieratá. Na streche sa zbiera dažďová voda, ktorú potom obyvatelia používajú. Vnútri je minimalistický interiér, ktorý môže byť v troch verziách. Prvou je Basic, teda základný model, ktorý je flexibilný a môže slúžiť na rôzne účely. Druhá verzia je Bed+Bath – teda posteľ/sedačka s kúpeľňou. Tretia sa nazýva Sauna a má v sebe vbudované drevené lavičky a saunu.

  • Disappear Retreat – alebo miesto, ktoré mizne vo svojom okolí – je dielom minesotskej architektonickej spoločnosti Coulson.
  • Inovatívny dom poskytuje 360-stupňový výhľad.
  • Jeho autori sa snažili o bývanie, ktoré zanecháva čo najmenšiu stopu na našej planéte – bez odpadu, bez znečistenia vody a bez míňania energie.
  • Je to perfektné miesto na pozorovanie hviezd!

Zdroj / Ekologický sklenený dom: coulson | mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: