Bývanie v „krabici“? Tento dom je vyrobený z 24 vrstiev kartónu! Vyzerá to lepšie ako to znie

Čo keby ste dostali ponuku, že si môžete postaviť dom za jediný deň, ale hlavný materiál na jeho výrobu bude kartón? Nazýva sa Wikkelhouse, je malý, ľahký a hodí sa do prírody i do mestského prostredia. Kartón, z ktorého je vyrobený, nie je typický kartón aký sa používa na výrobu škatúľ.

Autorom tohto malého domu je Fiction Factory. Pôvodne sa táto firma zaoberala výrobou divadelných kulís, no túžili svetu priniesť niečo praktickejšie a tak sa začali pohrávať s myšlienkou eko domu. Cieľom bolo postaviť nízko-nákladové bývanie, ktoré by bolo navyše veľmi variabilné s rýchlou konštrukciou. Vďaka tomu, že si ho môžete postaviť prakticky kdekoľvek, pretože nepotrebuje základy, si môžete užívať aj takéto výhľady.

Keď zaprší, tak sa určite nerozpadne. Materiál je upravený tak, aby dom vydržal všetky vrtochy počasia. Okrem kartónu sú v stenách aj priedušné vrstvy, izolačné materiály a ochranné nátery.

Zariadiť si ho môžete podľa vlastného vkusu, pretože to, čo dostanete, je iba holá schránka. Dom je doplnený o veľké sklenené dvere a okná. Na boku má tiež okrúhle okienko, ktoré sa dá otvoriť napríklad v noci, keď chcete vetrať. Dovnútra sa cez neho nedostane dážď ani zvieratá.

Nepatrí medzi najťažšie stavby, ale keďže váži 500 kg, neodfúkne ho. Vnútri má skvelé vychytávky, napríklad takúto piecku. Je tu i vybavenie pre kuchyňu a skrytá kúpeľňa.

V súčastnosti je ponúkaný v šiestich krajinách: Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Veľkej Británii, Nemecku a Dánsku. Majitelia, ktorí ho nechcú mať v prírode, si ho môžu postaviť aj v meste. Zapadne do rôznych prostredí.

Dom z kartónu Wikkelhouse vám predstaví toto video

Všetky foto © yvonnewitte | Zdroj / Ekologický dom z kartónu: fictionfactory.nldesignboom

ZDIEĽAJ NA: