Tento chlapec kreslí už od dvoch rokov. Dnes má Dušan 15 a jeho diela vyzerajú ako práca skúseného umelca!

Väčšina umelcov nerada spomína na svoje začiatky, pretože rokmi sa ich tvorba výrazne zdokonalila. No iní sa narodia s nepopierateľným talentom, ako aj srbský chlapec Dušan Krtolica. Kresliť začal hneď, ako dokázal v ruke udržať ceruzu, teda v dvoch rokoch. Jeho talent objavili, keď mal 11, a v súčasnosti tento 15-ročný chalan kreslí akoby mal za sebou desaťročia tréningu. Používa ceruzy alebo čierne perá a jeho obľúbený motív je jednoznačný – zvieratá.

Keď mu rodičia kúpili encyklopédiu zvierat, najskôr si o nich čítal a prezeral si fotografie. Potom ich spamäti – bez predlohy – nakreslil. Anatomicky verné kópie živých zvierat majú prepracované aj tie najmenšie detaily, či už ide o hrivu, srsť alebo zreničky. Jeho cieľom je nakresliť všetky druhy zvierat, ale neobmedzuje sa iba na súčasnosť. Ďalšou vášňou sú totiž dinosaury a iné prehistorické zvieratá – ilustroval už ich encyklopédiu. A či pri tom všetkom stíha chodiť do školy? Samozrejme, ani jeho neobchádzajú povinnosti bežného dieťaťa, hoci medzi rovesníkmi svoj talent nezaprie.

Srbský „zázračný chlapec“ Dušan Krtolica má iba 15 rokov, no kreslí detailne prepracované ilustrácie zvierat ako skúsený umelec

Anatomicky správne kresby tvorí úplne spamäti 

Zdroj / 15-ročný umelec kreslí zvieratá spamäti – bez predlohy: stránka umelca

ZDIEĽAJ NA: