Návod, ako vyrobiť drevený vertikálny záhon na bylinky, kvety aj zeleninu

Sadenie zeleniny, byliniek, kvetov, či len obyčajné hrabanie sa v záhrade, si nachádza stále nových fanúšikov. Ak nepatríte k milovníkom, ktorí pestujú vo veľkom alebo sa venujú šľachteniu nových odrôd, ale za to máte radi záhradný dizajn, máme pre vás tip. Ponúkame vám návod na drevený vertikálny záhon, ktorý jednoznačne ozvláštni vzhľad vašej záhrady.

Materiál, ktorý budete potrebovať:

  • drevené dosky narezané do požadovanej dĺžky (alebo zvyšky paliet),
  • klince,
  • kladivo a skrutkovač,
  • sadenice kvetov alebo byliniek.

Ako na to?

  1. Najprv je potrebné vyrobiť si rám. Ten môže pripomínať klasický A-čkový drevený rebrík. Táto konštrukcia zabezpečí, že táto netradičná záhradka bude pevne stáť.
  2. Na rám teraz musíte pripevniť zadnú stranu – „stenu“ vyrobenú z dosiek.
  3. Teraz prišiel čas na montovanie „zásuviek“. Na rám musíte pribiť drevené zarážky, na ktoré budete ukladať zásuvky. Zásuvky kvôli lepšej manipulácii netreba pribíjať.
  4. Začnite zdola – položte spodnú zásuvku a nasypte do nej hlinu. Pokračujte až po vrch. Vysunutím zásuvky môžete regulovať množstvo hliny.
  5. Konečne môžete posadiť pripravené rastlinky. V tomto návode sú umiestnené 3 sadenice na jednom „poschodí“. Nezabudnite poliať a vertikálny záhon je hotový.

Veľkosť tohto stojana na rastlinky je len na vás. Môžete sa inšpirovať touto veľkosťou alebo zvoľte iný, pre vás vhodnejší rozmer. Nezabúdajte, že aj záhrada je oblasť, v ktorej sa objavujú stále nové trendy. Už dávno neplatí, že sadiť sa musí iba v tradičných záhonoch, aké poznáme zo záhrady starej mamy. Preto kráčajte s dobou a zveľaďujte svoju záhradu. Všetko samozrejme s mierou a v rámci toho, čo sa vám páči!

Drevený vertikálny záhon

Detailný návod s rozmermi / Drevený vertikálny záhon: bonnieplants

ZDIEĽAJ NA: