Na Slovensku chcú oživiť výrobu zubných kefiek. V súťaži o milión im môžete pomôcť práve vy!

Celosvetová súťaž o milión začala

Chivas VENTURE každoročne investuje milión dolárov do ľudí, ktorí prinášajú pozitívne zmeny pre lepšiu budúcnosť. Tento rok sa reprezentantom Slovenska stal unikátny projekt ecoheart, ktorý vytvára svoje produkty s určitým cieľom.

Táto skupina priateľov si v roku 2014 uvedomila, že chce niečo v našej krajine zmeniť. Rozhodli sa vytvárať jednoduché ekologické produkty, ktoré rešpektujú životné prostredie, a darovať 10% z predaja neziskovým komunitným projektom. Vybrali sa smerom každodenných malých vecí, ich pilotným produktom je drevená zubná kefka, ktorá je recyklovateľná.

„Za posledné 3 roky sme vďaka kefkám podporilo viac ako 15 projektov a rozdali viac ako 9,000 €.“ spomína Roman Kovács, zakladateľ spoločnosti.

Vďaka strojom z roku 1969

Na Slovensku kedysi prekvital kefárenský biznis. Už od čias Rakúsko-Uhorska, bratia Grunenbergovci produkovali rôzne kefky v Bratislave. Neskôr na ich mieste vznikla kefárenská spoločnosť Cosmos, ktorá v 90. rokoch zanikla.

Cieľom tohto projektu je oživiť priemyselnú výrobu zubných kefiek na Slovensku. Odkúpením unikátnych strojov a ich renováciou chcú podporiť lokálnu výrobu a využívať tak všetky materiály zo Slovenska a najbližších krajín.

„Podarilo sa nám získať niektoré historické stroje a momentálne ich renovujeme. Čoskoro spúšťame výrobu na ktorú sa môže prísť pozrieť ktokoľvek.“ vraví Štefan Maceják, jeden z majiteľov ecoheart.

Ich najodvážnejší cieľ?

Najväčším snom je v budúcnosti pretvoriť výrobňu na chránené dielne, ktoré by dali šancu hendikepovaných ľuďom, ktorí to bez pomoci nedokážu a exportovať česko-slovenský produkt do celého sveta s posolstvom, že zmena sveta k lepšiemu začína každé ráno pri pohľade do zrkadla.

Táto továreň bude prvá svojho druhu v Európe.

Vďaka tomu ojedinelému projektu sa zaradili medzi finalistov celosvetovej súťaže Chivas Venture, v ktorej si ocenení prerozdelia 1,000,000$.

„Je nám cťou, že môžeme reprezentovať Slovensko a byť súčasťou súťaže, kde je ďalších 26 krajín. Ak by sa nám podarilo vyhrať, môžeme rozšíriť výrobu o ďalšie stroje, tým pádom aj produkty a zamestnať viac ľudí.“ spomína Roman Kovács.

Pomôž im vyhrať a zahlasuj za nich na bit.ly/hlasujzaecoheart

ZDIEĽAJ NA: