Tento rezbár vytvára obdivuhodné drevené sochy každodenných predmetov

Pri predstave rezbárskej práce sa človeku v mysli vynoria tradičné predmety ako obrazy, postavy alebo iné dekoračné predmety. Videli ste už ale také, z dreva vyrezávané dámske spodné prádlo? Livio De Marchi z Benátok nepatrí medzi tradičných rezbárov. Začínal pracovať s mramorom a bronzom, no napokon skončil pri dreve. Podľa neho má drevo jedinečnú energiu, ktorú mu neposkytne žiadny iný materiál. Z obyčajného kusu dreva dokáže vyrezať predmety, ktoré človek dennodenne používa a dáva im tak nový rozmer.

Kúsky oblečenia, obuv, doplnky? Pre tohto rezbára žiadny problém. Medzi jeho zaujímavé kúsky určite patrí aj Ferrari F50 v životnej veľkosti. Ako sám s úsmevom hovorí, je jedným z mála Benátčanov, ktorý vlastní takéto auto. Umelecká duša tohto rezbára je natoľko hravá, až zabudnete, či je to fantázia alebo je to skutočnosť. Je fascinujúce ako realisticky dokáže vytvárať svoje diela a preto si určite zaslúži aj Váš obdiv!

Livio De Marchi umenie z dreva 01

Livio De Marchi umenie z dreva 02

Úžasné drevené sochy

Livio De Marchi umenie z dreva 03Livio De Marchi umenie z dreva 20 Livio De Marchi umenie z dreva 21 Livio De Marchi umenie z dreva 22 Livio De Marchi umenie z dreva 24 Livio De Marchi umenie z dreva 04 Livio De Marchi umenie z dreva 25 Livio De Marchi umenie z dreva 25a Livio De Marchi umenie z dreva 17 Livio De Marchi umenie z dreva 18Fotografie a stránka umelca / Drevené sochy každodenných predmetov © liviodemarchi

ZDIEĽAJ NA: