Pamätáte sa na drevené kocky z vášho detstva? Upgradujte ich pre svoje deti!

Estetika sa mení, ale dobré myšlienky pretrvávajú. Skladanie obrázkov na drevených kockách je v našich spomienkach neodmysliteľnou súčasťou detstva a bola by veľká škoda ich vyhodiť alebo spáliť, keď ešte môžu poslúžiť našim deťom. Ich znovuvyužitie nezaberie viac ako jedno popoludnie a výsledok bude deťom robiť radosť minimálne niekoľko rokov. Inšpirujte sa nápadom šikovnej Jitky z jej blogu cutblog.

Budete potrebovať:

  • farebné papiere,
  • 6 obrázkov rozstrihaných na malé štvorčeky (na každej strane kocky bude jedna časť z každého obrázka, preto ich rozstrihajte podľa toho, koľko kociek máte, zvyčajne je ich v sade 12),
  • pravítko,
  • nožnice,
  • ceruzu,
  • lepidlo alebo obojstrannú lepiacu pásku,
  • lak (môžete vynechať).

Návod ako postupovať

1. Zmerajte si kocky a podľa toho vystrihnite z farebného papiera obal.

recyklacia-drevenych-kociek-z-vasho-detstva-na-moderne-kocky-pre-nase-deti-32. Farebný obal na kocku poohýbajte a zlepte lepidlom. Vložte doňho kocku a zalepte.

recyklacia-drevenych-kociek-z-vasho-detstva-na-moderne-kocky-pre-nase-deti-43. Obrázky, ktoré chcete použiť, si môžete vytlačiť, sami nakresliť, použiť kresbu dieťaťa alebo stránky z omaľovaniek. Rozstrihajte ich na toľko kusov, koľko máte kociek a riaďte sa rozmermi kocky.

recyklacia-drevenych-kociek-z-vasho-detstva-na-moderne-kocky-pre-nase-deti-54. Nové papiere nalepte na kocku – vždy jeden dielik z každého obrázku, aby ste pri otáčaní kociek poskladali rôzne obrázky. Po zaschnutí lepidla môžete obrázky prelakovať, vydržia tak dlhšie nepoškodené.

recyklacia-drevenych-kociek-z-vasho-detstva-na-moderne-kocky-pre-nase-deti-1

5. Aby boli kocky pokope, vyrobte si pre ne aj papierovú krabičku. Vystrihnite ju podľa šablóny, ktorá je nižšie. Rozmery prispôsobte svojim kockám, keď sú poukladané pri sebe – vrchný diel musí byť o pár milimetrov väčší, aby sa doň spodný diel zasunul.

recyklacia-drevenych-kociek-z-vasho-detstva-na-moderne-kocky-pre-nase-deti-2

Alternatíva

Kocky sú predsa len drevené a tento materiál je veľmi príjemný. Nemusíte ich teda zbytočne baliť do farebného papiera, tento krok si ušetríte ak z nich zlepíte pôvodné obrázky najviac ako to pôjde a potom ich obrúsite brúsnym papierom. Ďalej pokračujte podľa postupu vyššie – nalepte nové obrázky a zalakujte ich.

Tento nápadík „drevené kocky s obrázkom“ pochádza od Jitky z blogu cutblog

zk

ZDIEĽAJ NA: