Dôvody, pre ktoré je drevo zdravý dar z prírody

Pokiaľ ide o životné prostredie, často čelíme problémom, ako je znečistenie životného prostredia. Aj keď poznáme zdroje našich problémov v oblasti životného prostredia, nemôžeme sa im vyhnúť. To je jeden z dôvodov, prečo je drevo stále najlepšia voľba vo viacerých smeroch. Drevo je ale najlepším zeleným riešením aj pre bývanie a interiérový dizajn.

A aj v našom článku si povieme, prečo je pre vás tento materiál zdravší ako iné nábytkové materiály.

Drevo vytvára priaznivú klímu

Drevo nielenže nebráni klimatickým zmenám, ale je aj zdravšie pre naše životné prostredie. Stromy absorbujú oxid uhličitý tým, že ho z prostredia pohltia a uložia do svojich kmeňov. A aj keď sa z nich po čase možno stanú iné výrobky, ako je napríklad nábytok alebo nový domov, naďalej si vedia s uhlíkom poradiť.

Použitím dreva ale predchádzame aj vzniku skleníkových plynov a zmenám podnebia. Priaznivú klímu ale nevytvára len v našom vonkajšom prostredí, ale aj interiéri, preto sa ho mnohí ľudia v dnešných časoch rozhodli využiť aj pri vytváraní svojho domova. V podobe jednoduchých montovaných stavieb alebo rôznych dekoračných či iných doplnkov v interiéri.

Je prospešné pre naše zdravie a pohodu

Drevo je dokonalý materiál. Je to tak preto, lebo pomáha znižovať stresové reakcie a srdcový rytmus a dokonca podporuje dobré interakcie. Spracovanie dreva je tiež energeticky efektívne, pretože drevo absorbuje veľa uhlíka. Môže sa preto použiť namiesto materiálov, ako je hliník, oceľ, plasty a betón, ktorých výroba si vyžaduje veľké množstvo energie.

Spolu s kvalitnými sieťami proti hmyzu tiež vytvára v interiéri priaznivú klímu, ktorá zvyšuje koncentráciu záporných iónov, ktoré pre svoju pohodu a zdravie potrebujeme ako „soľ“.

Dlho vydrží

Drevo je dobré pre domáce aj komerčné miesta, pretože je odolné. Pri správnej starostlivosti môže drevo bez problémov vydržať niekoľko desaťročí a keď doslúži, netvorí škodlivý odpad, ktorý by mohol zhoršiť kvalitu životného prostredia. Takže, ak si predstavujete svoju budúcnosť v dome, ktorý je zdravý, ekologicky a ekonomicky udržateľný, investujte do drevostavby. Spolu so žumpou s objemom 12m3 to bude váš malý kúsok raja, ktorý vám bude každý závidieť.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov