Doprajte si wellness zážitok v pohodlí a pokoji domova

Občas treba vypnúť a dopriať si deň, ktorý je len o vás. Oddýchnuť si od zhonu všedných dní a venovať sa odpočinku skutočne naplno. K niečomu takému nepotrebujete nutne platiť stovky a stovky za luxusné wellness rezorty. Príjemný deň plný relaxačnej wellness atmosféry si môžete vytvoriť aj u vás doma. Ako na to?

Zdroj obrázka: pixabay.com

Bublinkový kúpeľ s relaxačnou vôňou pohody

Len málo čo dokáže človeka uvoľniť tak skvele, ako ponorenie sa do vane plnej voňavých bubliniek.

Práve vône sú základom pravého wellness, nech už vyrazíte kamkoľvek. Náš čuch je totiž silne prepojený s emóciami i spomienkami, preto na nás aromaterapia pôsobí tak silno.

Vylepšite svoju kúpeľňu voňavým difuzérom s harmonickým a upokojujúcim olejčekom a zbavte sa napätia v ramenách i celom tele, ktoré sa vo vás počas náročného týždňa nakopilo.

Pokiaľ doma máte iba sprchovací kút, doprajte si dlhú voňavú sprchu, po ktorej sa zabalíte do luxusnej bambusovej osušky a potom si môžete dopriať príjemnú masáž chodidiel, lýtok i ďalších častí, ktoré si zaslúžia dôkladné uvoľnenie. Ak sa vám podarí zapojiť aj partnera, pocit wellnessu a starostlivosti si užijete ešte o štipku viac.

Základom spokojného života? Dobré jedlo, ktoré si vychutnáte naozaj v pokoji a pohode

Potom, čo sa dokonale uvoľníte, si môžete dopriať ďalší krok vášho domáceho wellness, ktorým je lahodný brunch, obed, alebo napríklad romantická večera pri voňavej sviečke a s pohárom výborného vína.

Dobré jedlo dokáže zdvihnúť aj tú najpochurnejšiu náladu. Zvlášť, keď si ho vychutnáte bez televízie, pri jedálenskom stole, s krásnym servisom a slávnostným obrusom .

Nechajte sa rozmaznávať. Jedlo nemusíte vždy vyvárať. Oddýchnite si od kuchyne a lahodný pokrm zverte do rúk kuriérov svojej obľúbenej reštaurácie.

K jedlu si pustite vašu obľúbenú hudbu a vychutnajte si každé sústo v pokoji, s plným sústredením práve len na váš obľúbený pokrm.

Doprajte si naozaj kvalitný spánok

Spánok je jedným z najdôležitejších procesov a ovplyvňuje každý náš krok aj náladu. Doprajte si luxusný spánok v miestnosti so zatiahnutými zatemňovacími závesmi, ktoré k vám nepustia ani lúč svetla, zababušená v mušelínových obliečkach , v ktorých sa budete cítiť ako skutočná princezná. Pretože presne to si zaslúžite.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov