Doplnky a potreby, bez ktorých by ste nemali vstupovať do prírody

Príroda je nielen krásna a plná zdravých účinkov. Veľmi často ju charakterizuje aj špecifický a náročný terén či premenlivé podmienky. Vybrať sa do takéhoto prostredia bez dobrej prípravy a pomôcok, preto nie je rozumné.

My vám zoznam tých najdôležitejších doplnkov v našom ďalšom článku predstavíme a plánovanú najkrajšiu túru v Tatrách s nimi na maximum určite uľahčíme.

Kvalitné ďalekohľady

Využijete v bežnom živote na množstvo účelov. V prírode si ale s dobrými ďalekohľadmi užijete veľa zábavy a spoznáte množstvo nádhernej prírody. Jej rozloha je veľká, preto bude pozorovanie detailov cez toto optické zariadenie oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie.

Výhodou moderných ďalekohľadov nie je len ich technická výbava, ale aj optimálna veľkosť a hmotnosť, vďaka čomu nebudú pre vás na túre v Tatrách žiadnou prekážkou, ale naopak, nenahraditeľnou poľovníckou potrebou, s ktorou sa nikdy a nikde nestratíte.

Nabitý mobil

Na cestách v prírode s nepredvídateľným a často neznámym terénom je vhodné používať vždy mobil s dlhou životnosťou s kapacitou batérie 4 000 mAh alebo viac. Ak sa vám telefón rýchlo vybíja, vezmite si kompaktnú externú batériu.

Veľa závisí od dĺžky trasy a terénu

Okrem batohu, spacieho vaku a stanu potrebujete počas túry aj bezpečnostné vybavenie, lekárničku, potraviny, kuchynské a hygienické potreby, dokumenty, mapy trás a ďalšie veci, ktoré môžu prísť vhod.

Celý výber ale závisí aj od terénu, do ktorého sa chystáte a jeho dĺžky. Plánovanie a menšia analýza má v tomto smere zmysel. O to viac, ak vás môže prekvapiť nepríjemné počasie. Tak na to všetko myslite a výlet alebo túru si naplno užite.

Zdroj obrázka: Alex SG/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov