Domov plný luxusu za pár eur s týmito 3 tipmi

Váš domov je miesto, ktoré tvorí pre Vás a Vašich blízkych akési útočisko. No na to, aby ste sa v ňom mohli cítiť dobre, musí odzrkadľovať váš štýl a mať dizajn, na ktorý ste hrdý. Dobrá správa je, že na to nepotrebujete miliónové rozpočty. Stačí sa iba držať týchto troch tipov, s ktorými vytvoríte luxusný domov.

1. Pohrajte sa s farbami

Výber farieb do vášho domova je jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Preto je úplne v poriadku, ak vám toto rozhodnutie trvá dlhšie, ako ste čakali. Existuje však zopár otázok a rád, ktoré vám to môžu uľahčiť.

Aká je rozloha izby?

Farby totiž majú jednu špeciálnu vlastnosť – dokážu váš domov opticky zväčšiť, ale aj zmenšiť. Keď máte izbu rozlohou menšiu, výber tmavých farieb spôsobí pocit stiesnienosti. Naopak, svetlé farby otvoria priestor a izba sa bude zdať väčšia, ako naozaj je.

Akú atmosféru chcete vo vašom domove docieliť?

Určite viete, že farby vplývajú na psychiku človeka. Podľa toho môžeme rozdeliť farby na studené a teplé farby. Tie so studenými odtieňmi spôsobujú pocit formálnosti, ktorý sa hodí napríklad od kancelárie. Teplé farby zase dokážu vytvoriť pocit pohodlia. Keď chcete docieliť pocit luxusu a elegancie, ale zároveň pokoja, siahnite po kombináciách čiernej a červenej, sivej alebo modrej.

Berte do úvahy každý prvok vášho domova

Myslite na to, že nejde iba o farbu stien. Predtým, ako sa pustite do maľovania, mali by ste mať premyslenú farbu nábytku, podláh, ale aj farbu doplnkov. Takto docielite, že farby sa nebudú navzájom biť a pôsobiť ťažko na oko, ale budú spolupracovať a vytvoria luxus u vás doma.

2. Materiály odzrkadľujú luxus

Interiéroví dizajnéri nepozerajú iba na farbu, ale hlavne na materiál. Čím kvalitnejší materiál, tým luxusnejšie domov vyzerá. To sa však odzrkadľuje aj na peňaženke. Materiály ako mramor, sklo, pravé drevo, zlato alebo žulové dosky patria medzi tie najkrajšie prvky v dome, no zároveň sú aj najdrahšie. Dá sa však využiť ich luxusný vzhľad a neutratiť pri tom tisíce? Áno!

Stačí nájsť lacnejší materiál, ktorý navonok vyzerá ako jeho luxusnejšie dvojča. Všetci by sme chceli krásnu dubovú podlahu robenú na mieru, no pri pohľade na jej cenu sa nám zakrúti hlava.

Laminátová podlaha má však rovnako prepychový dizajn, zatiaľ čo vyžaduje oveľa menší rozpočet. Vďaka jej pevnej vrchnej časti môžu do nej byť vyryté realistické detaily, ktoré sú takmer identické pravému drevu. Na druhej strane, vinylová podlaha je takisto cenovo dostupnejšia a veľmi podobná pravému drevu. No okrem toho má špeciálnu vlastnosť vodeodolnosti.

Rovnako aj mramorové kuchynské dosky majú svojich náhradníkov. Medzi nich patria napríklad dosky z kremenca. Predstavujú rovnaký dramatický vzhľad mramoru, no vďaka ich jemnosti a cenovej dostupnosti sú stále viac a viac populárne.

3. Nezabudnite na steny vášho domova

Ďalšia možnosť, ako vložiť do vášho domova kúsok luxusu, je využiť biely priestor na stenách. A možností je nekonečno. Ak chcete zväčšiť priestor a docieliť eleganciu, zaveste na stenu zrkadlá. V prípade, že chcete trochu moderného dizajnu u vás doma, zaveste na stenu obrovský čierno-biely obraz vašich miláčikov a pozorujte, ako pretvoria vaše útočisko. Ďalšou možnosťou je vytiahnuť jednu stenu do popredia tým, že ju namaľujete inou farbou, ako ostatné steny. No kreativite sa medze nekladú.

Pamätajte, že niekedy stačí zmeniť iba zopár detailov za pár eur a váš domov môže vyzerať ako päťhviezdičkový luxusný hotel.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov