Takto prekvapil svoju snúbenicu. Za 6 týždňov postavil romantické hniezdočko lásky z recyklovaných materiálov za málo peňazí uprostred lesa

Niektoré udalosti prídu do nášho života ako blesk z jasného neba a zmenia úplne všetko, čo sme dovtedy starostlivo budovali. Takáto pozitívna zmena „postihla“ aj stolára Davea Herrla z Connecticutu. Počas letného dobrodružstva prešiel celú turistickú trasu cez Apalačské vrchy. Dlhý pobyt v lese ho navždy zmenil. Dovtedy študoval na vysokej škole a hneď po jej skončení si našiel prácu úradníka, ktorú neznášal. Odrazu však pochopil, že chce od života niečo viac a potrebuje žiť priamo v srdci prírody.

Rozhodol sa postaviť malý domček snúbenici Kimberly a žiť v ňom v súlade s prírodou – jednoducho a čo najviac sebestačne. Snaží sa dosiahnuť, aby nemusel dlhé hodiny tráviť v práci a zarábať peniaze na materiálne veci, ktoré v skutočnosti nepotrebuje. Našťastie, toto zmýšľanie má aj jeho Kimberly. Domček medzi stromami ako ich hniezdočko lásky jej postavil za 6 týždňov a väčšina materiálu je recyklovaná. Pri stavbe tak nevznikal zbytočný odpad, práve naopak – to, čo iní považujú za odpad, Dave využil vo svojej práci.

Do stavby investoval približne 3,500 eur. Z časti stojí na koloch vysokých 3,6 metra, ale podopierajú ho aj kmene stromov. Jeho rozmery sú 3,3 x 4 metre. Maličký priestor je zariadený v rustikálnom štýle a pripomína staré vidiecke chalupy. Surové drevo ozdobuje biela farba a pestrofarebná keramika – okrem riadu aj keramické umývadlo v mexickom štýle. Posteľ sa nachádza nad hlavami návštevníkov a vedie k nej rebrík. Nechýba ani kompostujúca toaleta a miesto na sprchovanie.

Daveov príbeh tu nekončí, ale iba začína. Na vlastnom domčeku nazbieral skúsenosti, ktoré teraz úročí pri stavaní ďalších malých domčekov pre iných ľudí. Tento rozprávkový príbeh má teda šťastný koniec a ako sám Dave hovorí, je rád, že sa na radikálnu zmenu odhodlal už ako 27-ročný a nečakal až do dôchodku.


Krásne gesto šikovného stolára, ktorý svojej polovičke postavil jedinečný dom, v ktorom sa môžu ukryť pred okolitým svetom

Všetky fotografie a stránka staviteľa © herrlecustomcarpentry

Zdroj / Domček z recyklovaných materiálov: labioguia

ZDIEĽAJ NA: