Postačia len tri ingrediencie, aby ste si pripravili energetické tyčinky, ktoré sú lacnejšie, zdravšie a domáce!

Energetické tyčinky sú skvelým občerstvením medzi väčšími jedlami alebo pred či po športovom výkone. Zvykneme obedovať na priame poludnie a večeru si doprajeme až okolo šiestej večer, niet divu, že medzi treťou a štvrtou hodinou popoludní pocítime vyčerpanosť a myslíme iba na spánok. Ak si vtedy doprajeme energetickú tyčinku, budeme mať dostatok síl na fitko, prechádzku, písanie úloh s deťmi alebo dokončenie projektu, ktorý stále odkladáme. Ako na to?

domace energeticke tycinky z troch ingrediencii lacne zdrave chutne

Postačia tri ingrediencie:

  • hrnček mandlí,
  • hrnček datli,
  • hrnček sušených nesladených čerešní.

Postup

  1. Všetky ingrediencie zmixujte. Mixér niekoľkokrát vypnite a zoškrabte menšie kúsky mandlí a sušeného ovocia z bokov misky, potom pokračujte.
  2. Keď sa vytvorí lepivá masa, položte ju na celofán, roztlačte prstami do tvaru obdĺžnika a vložte na hodinu do chladničky.
  3. Po vybratí z chladničky môžete porezať hmotu do tvaru tyčiniek, štvorcov alebo z nej vyrobiť guličky. V každom prípade by ste ju mali rozdeliť na 16 porcií, aby ste telu dopriali iba také množstvo energie, aké skutočne potrebuje. Zvyšné porcie skladujte v chladničke.

Vyskúšajte aj iné kombinácie!

Môžete ľubovoľne kombinovať sušené ovocie ako: jablká, slivky, čučoriedky, slivky, hrozienka, marhule alebo brusnice. Pridajte k nim kešu, mandle, vlašské či pekanové orechy. Základom sú vždy datle a ak máte chuť na niečo špeciálne, pridajte aj chia semienka, ovsené vločky, vanilku, kúsky čokolády, kakao, strúhaný kokos alebo kokosové vločky, tekvicové alebo slnečnicové semienka, sezam alebo škoricu. Prispôsobte si ich podľa vlastnej chuti!

Zdroj / Domáce energetické tyčinky: fablunch

zk

ZDIEĽAJ NA: