Dom za jedno euro a ešte k tomu na Sardínii? Nesníva sa vám, takáto ponuka skutočne existuje!

Žiť na ostrove Sardínia celý rok a užívať si nádhernú prírodu a chutnú taliansku kuchyňu každučký deň… Nie, z tohoto sna sa nemusíte prebudiť. V historickej dedinke Ollolai nachádzajúcej sa v hornatom talianskom regióne Barbagia, totiž ponúkajú na predaj 200 kamenných domov. Každý z nich iba za jediné euro! Má to však háčik – tieto domčeky predajú iba ľuďom, ktorí sú ochotní ich opraviť a zrenovovať, čo môže stáť aj viac ako 22,000 eur. Navyše, rekonštrukciu musia dokončiť do troch rokov. Lákadlom je nádherná príroda a mnoho slnečných dní.

Taliansky projekt s názvom Case a 1 euro má jednoznačný cieľ – vrátiť do vyľudnených dedín život. Mladšia generácia sa kvôli príležitostiam, pracovným i voľnočasovým, sťahuje do miest. Napríklad dedinka Ollolai stratila za 50 rokov polovicu obyvateľstva, dnes ich tam žije iba 1,300. Starosta Efisio Arbau preto presvedčil majiteľov chátrajúcich domov, aby ich venovali za symbolickú cenu a pomohli zachovať miestne tradície, ale predovšetkým turizmus v tejto oblasti. Zatiaľ sa predali tri domčeky a ďalších sto uchádzačov čaká na svoju príležitosť. Prihlášku (v taliančine) nájdete na stránke Case a 1 euro.

#Ollolai

A post shared by San Michele – Ollolai (@chiesaollolai) on

Talianska dedinka Ollolai ponúka 200 historických domov za symbolickú cenu – 1 euro

Iniziano i preparativi #oliena #olienacentro #cortesapertas #vetbarbagia #sardegna

A post shared by Gianfranco Deiana (@gianfrancodeiana) on

Le grandi cose si dicono in silenzio (Grazia Deledda)

A post shared by Domitilla (@domymall) on

Má to však háčik. Chátrajúce domy potrebujú rekonštrukciu, ktorú musí nový majiteľ uskutočniť do troch rokov

🏆🌟 @gianfraloi77 🌟🏆 ⓒ ⓞ ⓝ ⓖ ⓡ ⓐ ⓣ ⓤ ⓛ ⓐ ⓣ ⓘ ⓞ ⓝ ⓢ ❁ #oliena ❁ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 👉 Visitate la sua splendida galleria!👍 ~~~~~~ Don_in_Sardegna~~~~~~~~ 🏖🌅🏝🌇🏜⛺️🏕🗻🏔🏰🏘🏡🏚🏢⛪️🕌 La Sardegna attraverso i vostri video e le vostre foto 🎥📷 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Tagga le tue foto e video con 👉 #Don_in_Sardegna ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 👀Founder/Admin: @DonTanoLaRosa👀 👀Admin: @swirimi @___picsyly___👀 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 🔎 Pic chosen by @swirimi 🔍 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 💥Don_in_Sardegna è affiliata con 👑 Kings_hubs_staff 💥 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 👉😊 É gradito un repost nel vostro profilo, grazie 😉 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Visit and Follow⤵ @kings_Masterchef @kings_portraits_ @Don_in_Cucina @Don_in_Italy @Don_in_World @vivoragusa @RagusaIbla ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 🚫 No photo from Internet 🚫 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 👉 Ogni giorno premiamo le foto e i video più belli, condivisi dai nostri followers con il nostro hashtag 😉 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ID Tag #dis_gianfraloi77 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A post shared by Gruppo Don – #Don_in_Sardegna (@don_in_sardegna) on

Dlhodobým cieľom tohto projektu je vrátiť život do vyľudnených dedín v Taliansku

Ilustračná foto: studioboi

Zdroj / Domy v talianskej dedinke predávajú za jedno euro: mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: