110-ročný dom ožíva pod rukami nových majiteľov. Vytvorili si vysnívaný domov, ktorému vdýchli pravého vidieckeho ducha

Je neuveriteľné, že dom postavený pred 110 rokmi si dodnes zachoval lepšiu stabilitu a celkový výzor ako mnohé „mladšie“ domy z moderných materiálov. Poctivé kamene, drevo, hlina a íl sú tu overené časom, rovnako ako námaha pracovitých rúk. Majiteľom ani nenapadlo zbúrať ho. Radšej sa pustili do renovácie s ohľadom na dušu tohto miesta a jeho okolie. Zabudnite na industriálny a hypermoderný štýl. Tento dom premenili na hrejivé miesto, hniezdo pre celú rodinu.

Drevené podlahy a obklady na stenách zaručujú koncentráciu tepla a príjemný pocit, aj keď idete niekam naboso. Otvorené police a striedme svetlé farby sú typické pre severský štýl a preto pristanú domu, ktorý je vo švédskej dedine Duncan. Csilla so svojou rodinou mu chceli dodať aj kúsok maďarského ducha, čo sa im podarilo najmä v kuchyni. Pri oprave a zariaďovaní domu volili veľa staršieho nábytku, ktorý našli v pivnici. Jeho obnova nebola lacná ani rýchla, ale čaro, ktoré dodali izbám, stálo za to. Novú funkciu našli aj ošumelému rebríku, ktorý je teraz držiakom na utierky.

Hoci na začiatku ich privítala opadávajúca omietka a zatuchnuté steny, s trochou námahy vykúzlili z domčeka vysnívané bývanie vo vidieckom štýle.

Dom pred renováciou

Dom vo vidieckom štýle po renovácii

Všetky fotografie a zdroj / Dom vo vidieckom štýle © otthonokesmegoldasok

ZDIEĽAJ NA: