Interiér môže zažiariť aj keď je v neutrálnych farbách. Snúbia sa v ňom krása, jemnosť a čistota

Interiér v neutrálnych farbách stavia na prirodzenej spätosti človeka s prírodou a dodáva svojim obyvateľom pocit pohody a pokoja. Zároveň je nadčasový, lebo neutrálne tóny z módy naozaj nikdy nevyjdu, hoci ich každý rok dopĺňame o iné farebné akcenty. Pri prehliadke nasledujúceho krásneho domčeka sa pripravte na veľkú dávku bielej, sivej, hnedej a béžovej, ale nebojte sa, rozhodne to nebude nuda! V rovnakých farbách si zariadili aj fasádu a okolie domu, ktorý je lokalizovaný blízko ihličnatého lesa. Ten je lahôdkou pre milovníkov prírody a nevyčerpateľným zdrojom energie.

Obývačka zaujme už pri vstupe nábytkom v rôznych tónoch, ktoré však skvelo ladia a veľkým zrkadlom v drevenom ráme. Čaro interiéru dodáva aj zošikmená strecha. Izba pôsobí ako oáza pokoja. Okná sú pomerne malé, ale prevaha bielej farby dostatočne presvetľuje celý priestor. Útulný dojem posilňujú naturálne akcenty ako rastliny, prútené koše a dekoračné vankúšiky.

Všetky detaily sú dokonale zladené, v neutrálnych farbách. Teplé odtiene šedej a béžovej spolu s ošúchaným drevom určujú povahu interiéru. Nezabúdajme ani na obľúbené knihy, kvety a sklenené ozdôbky.

Sedačka pod oknom vyzýva k relaxu, ktorý je v takomto prostredí prirodzenou súčasťou každého dňa. Podlahy sú svetlé, v typicky škandinávskom štýle, ale v trochu teplejších farbách.

Usporiadanie nábytku sa zdá celkom jednoduché, ale má niekoľko špecifických prvkov. Zrkadlo v obývačke pôsobí ako okno, a lampa na jedálenskom stole tiež nie je vybraná náhodne. Jemne odlišuje tento domov od všetkých ostatných, ale robí to veľmi nenápadným a nenásilným spôsobom. Takáto výzdoba je trochu extravagantná, no napriek tomu nie je prejavom ctižiadostivej snahy zaujať, ale splýva do harmonického celku.

V kuchyni našu pozornosť upúta zaujímavý kontrast stropu a stien, ale aj kuchynský stôl s nezvyčajnými nohami. Ich vyrezávanie pôsobí elegantne. V celej miestnosti dominuje drevo, prútie a bylinky.

Veľkú časť spálne zaberá posteľ spolu s malými nočnými stolíkmi a výstižným nápisom na stene. Svoje miesto tu má však aj psík.

Po ceste vonku sa zastavíme aj na krytej terase, ktorá nám doslova vyrazila dych. Drevená strecha je pre takéto stavby typická, ale v kombinácii s tehlovou stenou vytvára krásne miesto. Nechýbajú kvety, ozdoby, gril a ohnisko na letné stretnutia s rodinou a priateľmi. Celá záhrada je vkusne udržiavaná a nájdeme v nej aj romantické a jemné dekorácie.

Foto © Sveinung Bråthen | Zdroj / Interiér v neutrálnych farbách: boligpluss.nolovingit

ZDIEĽAJ NA: