Dôležité vlastnosti poľovníckej výbavy sa neoplatí podceňovať

Napriek koronavírusu ide život ďalej, čo znamená, že mnohí poľovníci sa aj v tomto období venujú svojmu obľúbenému koníčku. Ísť ale na poľovačku v tom, čo bežne nosíte do práce alebo dokonca chodíte na grilovačky, nie je úplne vhodné – potrebujete špeciálnu výstroj.

Nakoľko od takéhoto vybavenia závisí výsledok poľovačky a zdravotný stav poľovníka, všetko, čo si budete brať so sebou, musí byť v perfektom stave.

Je tiež celkom logické, že skladba poľovníckej výbavy priamo závisí od sezóny a druhu lovu. Stále však existuje univerzálny zoznam vecí, ktoré musíte mať pri sebe neustále. Poďme sa pozrieť na zoznam ich vlastností, ktoré by mali byť rovnako ako kvalitné tlmiče auta maximálne flexibilné.

Odolné a kvalitné oblečenie

Oblečenie je vrstva, ktorá naše telo chráni. Je to niečo ako pancier. A v prípade poľovačky to platí dvojnásobne, pretože podmienky, v ktorých sa v prírode pohybujete, nie sú vždy ideálne. Poľovnícke oblečenie by preto malo zohľadňovať individuálne vlastnosti poľovníka. Zároveň by malo disponovať vymeniteľnými časťami, potrebnými na individuálne dodržiavanie základnej osobnej hygieny.

Potrebná profesionálna technika

Kvalitné oblečenie slúži vášmu pohodliu a zabezpečuje tak pri love úspech. Pod ten sa však vo veľkej miere podpisuje aj špeciálna technika. Lepšie povedané optika, ktorá váš zrak zlepšuje. Ide nielen o ďalekohľady, ale aj profesionálne termokamery, ktoré dokážu zachytiť pohyb pomocou tepla vyžarovaného objektmi alebo zvieratami.

V neľahkých podmienkach za zhoršenej viditeľnosti si tak môžete zaostriť na cieľ bez najmenších problémov. Treba si však novú termovíziu Dedal a všetky iné doplnky na poľovačku vybrať na základe dôležitých parametrov a zohľadniť pritom aj vaše osobné preferencie.

Výrobcovia v moderných modeloch na vaše pohodlie a komfort myslia, takže hľadanie nemusí byť až tak náročné. Tak sa o tom presvedčte a pobyt v prírode a poľovnícku sezónu si s týmito doplnkami užite.

Zdroj obrázka: LightField Studios/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov