Dôležité poľovnícke potreby, ktoré pri love ocení aj profesionál

Ísť na poľovačku neznamená len vziať do ruky brokovnicu a poľovníckeho psa. V skutočnosti je výbava pre tento typ činnosti oveľa rozsiahlejšia. Oblečenie, termovízie, GPS vybavenie a iné – to všetko je potrebné na to, aby ste si zaistili na love úspech bez ohrozenia zdravia.

My vás v tejto súvislosti so všetkým dôležitým zoznámime.

Kvalitné poľovnícke oblečenie

Poľovnícke oblečenie je kategória odevov určených výhradne na túto činnosť, ktorá si vyžaduje dobrú prípravu na lov s primeranou bezpečnosťou. Nákup kvalitného poľovníckeho oblečenia je najlepšou investíciou pre poľovníka, pretože poskytuje pohodlie, je praktické, bezpečné, dosahuje vysoký výkon a chráni pred rozmarmi počasia.

Poľovnícke bundy musia byť nepremokavé, aby vás chránili pred dažďom. Bunda zároveň musí chrániť poľovníka pred chladom a nepriaznivým počasím, preto musí poskytovať tepelnú izoláciu.

Poľovnícke nohavice, podobne ako bunda, sa zvyčajne dodávajú v neutrálnych farbách alebo s maskáčovými vzormi, aby bol lov efektívnejší. Poľovnícke nohavice sú navrhnuté tak, aby spĺňali cieľ pohodlia a boli užitočné, preto majú množstvo vreciek a sú vyrobené z látok, ktoré sú veľmi odolné voči akémukoľvek druhu trenia, oderu alebo roztrhnutia.

Špeciálne termovízie

Vďaka tomuto typu produktu môžete vedieť, ktoré zvieratá sa nachádzajú v určitej oblasti a koľko hodín bežne potrebujú na jej prechod aj v tých najhorších podmienkach viditeľnosti. Umožnia vám to špeciálne termovízie, ktoré dnes už neslúžia iba armáde, hasičom alebo elektrikárom.

Poľovnícke termokamery sú vybavené nočným osvetlením, aby mohli pracovať aj v noci alebo za hustého dažďa či v hmle. V zásade stojí za ich dobrým využitím systém, ktorý je schopný zachytiť teplo vyžarované objektom, v tomto prípade zverou, ktoré sa vo forme obrazu prenáša na displej.

Gumené rohože do auta

Možno nie sú až tak priamo poľovníckou výbavou, no určite si vďaka nim zachováte interiér auta čistý aj v tom najhoršom teréne. Práve z obuvi sa do auta nosí najviac vlhkosti, špiny a prachu. Aby vám tieto látky interiér vozidla neznehodnotili, vybavte si tieto priestory odolnými gumenými rohožami do auta.

Ako vidíte, nie je to nič špeciálne, no pritom základné vybavenie pre každý úspešný lov. Tak naň nikdy nezabúdajte.

Zdroj obrázka: Body Stock/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov