Dokonalý interiér bez dizajnéra: Pár profesionálnych tajomstiev, ako ho vytvoriť

Chcete vyzdobiť svoj interiér, ako na obale časopisu, bez použitia a pomoci odborníka? Je to jednoduché! Musíte vedieť len niekoľko základných trikov a pravidiel, ktoré sme pripravení zdieľať spolu s vami.

Dokonalý interiér potrebuje nielen vyškoleného špecialistu, ale aj talentovaného človeka s dobrým vkusom. Iba potom môžete robiť zázraky. Bohužiaľ, nie všetci si môžeme dovoliť služby takéhoto profesionála. Ale je tu dobrá správa: všetci sa môžu naučiť premýšľať rovnako ako dizajnéri tých najdokonalejších interiérov. Hlavnou vecou je poznať niekoľko tajomstiev týchto ľudí a vyznať sa v montáži sadrokartónu! Poďme na to ale pekne poporiadku.

Nastavenie cieľa

Ktokoľvek, kto má aspoň trocha poňatia o bytovom dizajne, vie, ako rýchlo sa pôvodný plán mení. Skúste to inak. Pozrite sa na svoj interiér objektívne. Chcete ho trochu obnoviť, zmeniť farebnú schému, pridať niekoľko akcentov alebo úplne vymeniť celý dizajn? Potom si položte otázku, či si naozaj môžete dovoliť zásadnú rekonštrukciu? Možno stačí len kúpiť novú rohovú sedačku. Práve o nej sa často hovorí, ako o univerzálnom a hlavnom objekte celej obývacej miestnosti, ktorej dodáva charakter.

Je dôležitý len nový vzhľad?

Zvyčajne si tak zvykneme na naše životné prostredie, že sa ani nepýtame, či konkrétny dekor spĺňa všetky funkčné a estetické požiadavky.

Napríklad, ak sa zaoberáte renováciou kuchyne, premýšľate aj nad vecami, ktoré najčastejšie používate pri varení a kde bude logické, aby ste ich dali? Vždy zvážte, aká nálada a miesto určenia by malo byť v konkrétnych priestoroch. V spálni si predsa vystačíte s pevnými posteľami z masívu, ktoré aj niečo vydržia a postarajú sa o dokonalý komfort počas spánku.

Stopercentná praktickosť

Naplánujte si špecifické podrobnosti na základe vašich úloh. Myslíte si, že obývacia izba je útulným miestom na stretnutie s vašimi blízkymi a priateľmi? Potom sa rozhodnite, koľko miest by malo v nej byť, a ako ich usporiadať, či bude ohniskom spomínaná sedačka alebo nábytok? Ak máte doma pracovňu, premýšľajte aj o tom, ako ju vybaviť tak, aby lepšie zodpovedala efektívnosti práce a pohodliu. Vždy plánujte situáciu zariadenia danej miestnosti podľa vašich potrieb, len potom nebudete musieť ľutovať investície do neuváženej opravy.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov