Dokonalý home office: Ako si zariadiť domácu kanceláriu?

V domácom prostredí je plnohodnotné pracovné miesto a kvalitné vybavenie rovnako dôležité ako pri práci vo firemnej kancelárii. Máte samostatnú miestnosť, ktorá môže slúžiť ako kancelária? Poslúžiť vám môže aj pracovný kút, kam budete chodiť len pracovať. Ak budete pracovať doma pravidelne, je nevyhnutné zariadiť kanceláriu ergonomicky.

Kancelársky nábytok – na čo nezabudnúť pri zariaďovaní

Pri výbere kancelárskeho nábytku majte na mysli niekoľko faktorov. Doska pracovného stola by mala byť dostatočne veľká, aby sa vám na ňu vošlo všetko potrebné vybavenie. Z ergonomického hľadiska je skvelou vychytávkou polohovací stôl, pomocou ktorého môžete jednoducho striedať pozície pri práci. Počítajte s priestorom na počítač, kancelárskymi potrebami, miestom na odloženie kávy alebo čaju, prípadne bloku na písanie alebo diára. Kancelárske vybavenie musí obsahovať okrem stola aj vhodné sedenie. Aké kancelárske stoličky budú pre vás ideálnym riešením?

Na čo sa zamerať pri výbere kancelárskej stoličky

Správnu ergonómiu pracovného prostredia dosiahnete tiež zadovážením vhodnej pracovnej stoličky. Kancelárske stoličky musia spĺňať rôzne kritériá. Stolička musí byť oporou pre všetky namáhané partie a musí rešpektovať anatómiu tela. Použité materiály by mali byť vzdušné a jednoduché na údržbu, konštrukcia pevná a s dostatočnou nosnosťou. Čo by ste mali ďalej sledovať? Pri sedadle sa zamerajte na jeho šírku, hĺbku i možnosť polohovania. Výhodou je, ak má stolička polohovateľné a anatomicky tvarované podrúčky, opierky bedier a hlavy.

Ktoré doplnky oceníte pri práci?

Kvalitný a priestranný stôl a pohodlné nastaviteľné stoličky sú tým najdôležitejším kancelárskym nábytkom, no nie je to zďaleka všetko, čo si môžete zaobstarať. Na trhu je dostupné aj veľké množstvo ergonomických doplnkov, ktoré vám pri práci pomôžu a zefektívnia celý proces. Čo máme na mysli? Kancelárske skrinky na dokumenty, stojany na monitory, ergonomické podložky pod myš, rôzne sedáky alebo podložky pod nohy.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov