Tento remeselník dotvára interiérovým doplnkom medený tuning

Kovy si ľudia zväčša spájajú s ich priemyselným využitím. Na prvý pohľad sa môže zdať, že chladný kov nemôže mať v žiadnom prípade dekoračné využitie. No predsa má!

Dmitry Tikhonenko z Bieloruska sa počas služby v námorníctve rozhodol pracovať s meďou. Aj keď je tento robustný chlapík pre prácu v armáde ako stvorený, bola by ho tam veru škoda. To, čo dokáže vlastnými rukami vyrobiť, je jednoducho umelecké dielo. Ako sám tvrdí, rád spája tradičné s moderným a obľubuje meniť vzhľad rôznych vecí dennodennej potreby. S tímom šikovných ľudí, v ktorom sú konštruktéri a remeselníci, dokáže Dmitry zázraky. Tak napríklad taká mikrovlnka. Zvonku vyzerá ako piecka z 15. storočia, no stále je to mikrovlnka a všetky jej funkcie sú zachované. Rovnako tak aj sporák, či rúra. Čo tak medený kryt na mobil? Nuž, všetko sa dá, keď sa chce. Stačí vyriešiť problém so signálom, prepracovať tlačidlá a môžete pokojne telefonovať. Jeho najnovším počinom je však kávovar. Nie hocijaký. Podobá sa na taký, z akého vám v kaviarni robia presso, no je takmer celý z medi. Zopár iných použitých materiálov je nevyhnutnosťou. Kávovar je plne funkčný a jeho výrobca je naňho patrične hrdý.

Stačí nápad, šikovnosť a trpezlivosť a nemožné sa stane možným. Čo na tieto steampunkové medené handmade výrobky hovoríte vy?

Steampunkový interiérový dizajn z mediKávovar od Dmitry Tikhonenko

Foto a stránky remeselníka / Steampunkový interiérový dizajn z medi © bit-art.ru | vk

ZDIEĽAJ NA: