Vianočný veniec z gulí | Urob si sám

Zdobenie domova na Vianoce nie je len ďalšou zábavnou činnosťou, ale zároveň je to príležitosť zapôsobiť na každého s citom pre štýl a dizajn. Táto inšpirácia je Vašou šancou ako ukázať svojím priateľom Váš zmysel pre kreatívnu myseľ a šikovné ruky. Ak sa Vám tento netradičný vianočný veniec z gulí páči tak si pripravte:

  • dlhší kus drôtu, alebo použite drôtený vešiak,
  • horúcu lepiacu pištoľ,
  • dostatočné množstvo farebných vianočných gulí (najlepšie plastové),
  • stuhu.

Návod k tvorbe tohoto DIY nápadu na veniec s vianočných gulí je následovný:

  1. Namerajte dĺžku a vytvarujte si drôt do podoby akej chcete mať veniec (v tutoriály je použitý klasický kruhový tvar).
  2. Otestujte kovové špičky na guliach či sú pevné, ak nie, povytiahnite ich a naneste lepidlo pomocou horúcej pištole. Tým zabezpečíte, že nebudú padať z venca, čo Vás môže priviesť trochu do rozpakov pred návštevou:].
  3. Postupne nasadzujte na kruhový drôt gule. Najlepšie je ak máte 2 až 3 rôzne veľkosti gulí, ktoré sa postupne striedajú na drôte.
  4. Ak už máte všetky gule nasadené, ukončíte to tak, že obe konce drôtu zatočíte a ostane vám „hák“ alebo na jednom konci si spravíte slučku do ktorej nasadíte druhý koniec drôtu + „hák“ (inšpirujte sa aj priloženým videom;).
  5. Na koniec použijete stuhu, na ktorej môžete spraviť mašľu (tak ako je to na obrázkoch).

Ďalšie krásne inšpirácie na veniec

Videotutoriál na vianočný veniec z gulí

Vaši priatelia sa o tomto nádhernom vianočnom nápade v podobe vianočného venca na dvere z dekoračných gulí radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: