Topánky k nakusnutiu

Upiecť „kapkejky“ (angl. cupcakes), ktoré sa dajú charakterizovať ako krajší bratranci muffinov už nie je také ťažké. Receptov na tieto koláčiky nájdete na webe mnoho. Aj pečenie tohto druhu však podlieha trendom a tak sa niet čo diviť, že Vám prinášame článok tohto typu. Poďme si teda ukuchtiť týchto fešákov do podoby sladkých lodičiek!

cupcakes topanky 3Zdroj a inštrukcie © howdoesshe

Čo k tomu budete potrebovať:

  • upečené cupcakes  – ich počet nechávame na Vás (ak ich bude veľa a nebudete si vedieť s nimi rady, kľudne nám nejaké do redakcie pošlite),
  • cukrárske ozdoby (rôzne guličky, flitre, zdobenia),
  • suché keksy (typu BeBe alebo Marína),
  • čokoláda,
  • čokoládové trubičky,
  • nôž, kávovú lyžičku.

Postup:

  1. Na upečenie koláčikov použite kľudne aj dva papierové košíčky, aby sa Vám zachoval pekný tvar koláčika (ak nemáte plech určený na mafiny). Farbou papierových košíčkov sa môžete inšpirovať a ladiť ozdoby koláčikov do podobných odtieňov. Keď si koláčiky ozdobíme podľa svojej fantázie, necháme ich vychladnúť a pripravíme si zatiaľ „podrážku s opätkom“.
  2. Vezmeme si keksíky, ktoré podľa obrázku obrežeme do požadovaného tvaru. Je na Vás, či sa rozhodnete vyrobiť veľkosť veľkej, alebo malej topánky, určite budú obe vynikajúce. Ak sa Vám veľké časti polámali pri vykrajovaní, môžete z nich spraviť práve tie menšie. Takto pripravené keksy ozdobíme čokoládou, alebo polevou použitou na už pripravené cupcakes (pre inšpiráciu Vám ponúkame pár obrázkov) a taktiež necháme vychladnúť.
  3. Predposledným krokom je príprava opätku. Trubičke zrazíme hranu pomocou noža alebo lyžice. Prvú trubičku by som odporúčala prirovnať, aby ste vedeli, akú dĺžku by bolo dobré zachovať a aby držala stabilitu celej topánky. Taktiež musíte pomocou lyžice vydlabať malú priehlbinu v koláčiku, do ktorého vložíte „podrážku“.
  4. Blížime sa do finále – spájania jednotlivých častí. Ak ste ich doteraz všetky nezjedli, pre zlepenie budete potrebovať použitú polevu na spojenie časti „podrážky“ a koláčika a na prilepenie opätku roztopenú hustú čokoládu, do ktorej namáčate jeden koniec trubičky. Proces spájania by som robila na tácke, na ktorej sa to chystáte už servírovať, aby sa Vám s tým nič nestalo. Podržíme, kým sa časti pevne zlepia, vydržíme 5 minút a potom to všetko zjeme.

cupcakes topanky 1Zdroj a inštrukcie © howdoesshe

Musíte uznať, že vyzerajú krásne a celá tá námaha určite stála za to. Ja osobne, kým som napísala tento článok, som kompletne oslintala celú klávesnicu, tak Vám prajem dobrú chuť a dozjedenia.

cupcakes topanky 2Zdroj © cupcakestakethecake

P.S. Ak sa vám vydarili k nerozoznaniu od tých skutočných, dávajte si pozor, do ktorých sa zahryznete!!!

ZDIEĽAJ NA: