Klasické tienidlo na nočnej lampe ich už nudilo, tak mu vdýchli ombre efekt. A hľa, takto sa im to podarilo…

Po predchádzajúcich kreatívnych nápadoch s dotykom ombre štýlu, steny v ombre štýle a ombre pletený náramok, tvorilky z P.S. I made this a simplicityincolors vytvorili ďalšie z inšpirácií ombre prechodov tento krát pre tienidlo, ktorú môžete vidieť v obrázkovom návode, no myslím, že lepším riešením je pozrieť si videonávod. Súhrou farieb, kefiek a vody aj Vy môžete vytvoriť takéto chladné, no nebeské tienidlo.

Prvý diy tutorial je charakteristický postupným nanášaním a roztieraním farby približne do 1/4 tienidla a následným pridaním druhej svetlejšej farby. Farby roztierame postupne až, kým nevytvoríme dokonalý prechod ku ktorému nám samozrejme poslúži aj voda.

Druhý diy spôsob v tomto štýle je znázornený na nasledovnom fotonávode, ktorý je odlišný od prvého, no jednoduchší na vytvorenie želaného efektu na tienidle, posúďte sami.

Postup je následovný:

  1. Napustite umývadlo teplou vodou, pridáme farbivo na textil, soľ a rozmiešajte kým sa prímesy nerozpustia.
  2. Ponorte tienidlo do požadovanej úrovne, v prípade potreby pridajte viac vody, uistite sa o rovnomernosti okruhu odtieňa a nechajte 10 až 15 minút ponorené.
  3. Ďalšie vrstvy vytvoríme postupným odpúšťaním vody z drezu a pridávaním farbiva, s tým že necháte tienidlo opäť ponorené vo vode na dobu 15 až 20 minút.
  4. Tienidlo nechajte schnúť aspoň 36 hodín, alebo použite fén.

Ombre tienidlo

zdroj / ombre tienidlo: psimadethissimplicityincolors

Budeme sa tešiť, ak nám dáte aj vy vedieť o vašich ombre výtvoroch.

ZDIEĽAJ NA: