Detailný návod, ako zo zvyšných látok vyrobiť krásny bublinkový koberček, ktorý si vaše deti určite zamilujú!

Mladá mamička Skyler Shourd vymyslela a zrealizovala tento neobyčajný koberček pre svoju malú dcérku Adu. Bublinkový koberček ihneď slávil obrovský úspech a Skyler na svojom blogu popisuje celý postup ako ho vyrobiť zo zvyšných látok. Nie je to projekt na jeden večer ale výsledok bude určite stáť zato. Všetky bábätká tento svoj priestor na hranie a odpočinok milujú. Obrázok nižšie hovorí o všetkom.

Materiál (na veľkosť 60x110cm):

 • 16 rôznofarebných kúskov látky, ktoré sa vám zvyšili (ak chcete dúhový efekt ako na obrázku)
 • 100 cm lacnejšej látky s akýmkoľvek vzorom na podšitie bubliniek (nebude ju vidieť)
 • 110 cm jemnej minky tkaniny
 • 1,5 m saténu na okraj (volán)
 • Výplň do bubliniek (duté vlákno)

Návod na bublinkový koberček

 1. Celý proces výroby začína bublinkami. Tie spolu zošívame najprv do riadkov a potom riadky zošívame do obdĺžnika (napr. 6*11 bublín).
 2. Nastrihajte si 66 štvorcov (15*15 cm) z látky určenej na bublinky. Nastrihané štvorce si vyskladajte podľa vašich predstáv. Na dlhšiu stranu koberčeka 11 štvorcov, na kratšiu 6 štvorcov.
 3. Látku na podšitie bublín si nastrihajte taktiež na 66 kúskov. Každý o veľkosti 11,5*11,5 cm. Podľa nasledujúcich obrázkov alebo videa si vytvarujte bubliny.
 4. Bubliny zošijte a naplňte dutým vláknom. Neplňte ich úplne natesno.
 5. Zošijte vždy 6 bublín spolu. Vznikne vám 11 riadkov, ktoré opäť šitím spojíme. Dôležité je pred tým ich spolu prišpendliť, aby sa nám rôzne neposúvali.
 6. Ak chcete môžete na koberček pripojiť volán. Ja vytvorený zo saténovej látky, nastrihanej na pásy o šírke 20 cm. Volán sa následne prišíva na minky tkaninu, ktorá má rovnakú šírku a dĺžku ako vrchná bublinová časť.
 7. Minky tkaninu s našitým volánom prišijeme ku zvyšku práce a bublinkový koberček je hotový.


Zdroj fotiek a stránka autorky / Bublinkový koberček pre deti: awaitingada

Bublinkový koberček vo videonávodoch

Vaši priatelia sa o tomto krásnom nápade na roztomilý koberec pre radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: