Návod na originálnu lavičku, ktorou nepohrdne žiadny kvetináč

Kto by nemal rád príjemne posedenie na čerstvom vzduchu? Nemusíte hneď hľadať odľahlú lúku, kde by ste si mohli urobiť piknik. Takýto príjemný pocit môžete zažiť aj na lavičke pri vašom dome. Ak tá lavička okrem miesta na sedenie poskytuje aj priestor pre sadenie kvetov, o to lepšie. Ukážeme vám lavičku s kvetináčom, ktorú si pomocou tohto návodu a fotografií môžete vyrobiť aj vy doma.

Materiál:

  • pevné drevené dosky (ktoré môžete pred použitím nalakovať alebo inak ošetriť a narezať do požadovanej dĺžky),
  • klince, skrutky a skrutkovač, lepidlo na drevo,
  • kvetináče, hlinu a kvety.

Návod ako postupovať

  1. Najprv treba urobiť stojany na kvetináče, ktoré budú primontované po bokoch lavičky. Tu budete potrebovať kratšie dosky, ktoré vždy po dvoch uložíte kolmo na seba. Upevníte skrutkami a lepidlom. Idete do takej výšky, v akej chcete mať umiestnené kvety.
  2. Teraz prichádza čas na samotné miesto na sedenie. Môžete si pripraviť rám, ktorý primontujete ku kvetináčom. Na vrch rámu nabijete dosky a podľa potreby upevníte skrutkami a lepidlom.
  3. Do vzniknutých stojanov po bokoch umiestnite kvetináče s kvetmi.
  4. Lavičku prisuniete k stene, doplníte poduškou na sedenie a vankúšmi a lavička s kvetináčmi je na svete! Prizvite si na pomoc šikovného kutila a miesto pre oddych budete mať raz-dva hotové. Vyskúšate?

Lavička s miestom na kvetináče

Zdroj a foto / Lavička s kvetináčmi mydailyrandomness

Lavička s kvetináčmi

ZDIEĽAJ NA: