Skvelý nápad na príjemný huňatý koberec z vlnených brmbolcov. S týmito návodmi hravo zvládnete brmbolce aj koberec, ktorý sa stane najkrajšou dekoráciou izby či kúpelne

Ak hľadáte zaujímavý a cenovo dostupný koberec, váš výber bude isto ťažký, nakoľko v dnešnej dobe všetko zaujímavé je veľmi drahé. Ponúkame vám návod ako si krásny a nápaditý koberček môžete jednoducho vyrobiť aj sami. Stačí trocha trpezlivosti a lacný „pompom koberec“ bude hotový raz – dva.

Potrebný materiál:

  • vlnu rôznych farieb,
  • sieťku na stenu (alebo hocijakú látku, na ktorú budeme brmbolce prišívať),
  • krúžok z kartónu alebo vidličku, na ktorom budeme vytvárať brmbolce,
  • nožnice,
  • háčik alebo ihlu a niť.

Návody ako na brmbolce

Brmbolce sa dajú vyrobiť viacerými spôsobmi. Pomocou kartónového krúžku, vidličky, ruky alebo existuje aj taký plastový nástroj, ktorý slúži práve k výrobe týchto brmbolcov.

Na kartónový krúžok začneme namotávať vlnu okolo celého krúžku, následne na krajoch prestrihneme a v strede zaviažeme, aby nám vznikol brmbolček. Keď budete zaväzovať stred vlnou nechajte si dlhší motúzok, pretože tým čo vám bude trčať budete brmbolčeky priväzovať k sieťke. Tento spôsob viete využiť aj s vidličkou alebo jednoduchým navíjaním na ruku. Veď pozrite si obrázky pre lepšiu predstavivosť.

Brmbolce na kartóne

Brmbolce na vidličke

Brmbolce na ruke

Brmbolce na pom pom makeri

Ako na koberec z brmbolcov:

  1. Zo sieťky na stenu si vystrihneme požadovaný tvar, podľa toho aký koberec chcete, či už to bude štvorec alebo kruh, všetko je na Vašej fantázii.
  2. Keď máme brmbolčeky hotové môžeme ich priväzovať k sieťke.
  3. A po priviazaní pripravených brmbolčekov vzniknú takéto nádhery.

Nápady na koberčeky z brmbolcov

Zdroj / Koberec z brmbolcov: casa.abril

ZDIEĽAJ NA: