Návod krok za krokom, ako vytvoriť dekoratívne dračie vajce, ktoré poteší každého milovníka dračích rozprávok

Milujete seriál Hry o tróny? Alebo ste skôr fanúšikmi rozprávok o čarodejníkoch? Potom pravdepodobne máte radi aj drakov a všetko, čo sa ich týka. Ako správny fanúšik určite oceníte Vyrobiť si štýlovú dekoráciu – dračie vajce – vás pritom nebude stáť veľa peňazí ani námahy. Skúste to podľa tohto návodu „urob si sám“.

Budete potrebovať:

  • polystyrénové alebo penové vajíčko,
  • pripináčiky – na 10 centimetrové vajíčko budete potrebovať minimálne 300 pripináčikov, v tomto prípade platí, čím viac máte poruke, tým lepšie,
  • voliteľné: laky na nechty alebo hobbylaky, polystyrénová podložka, iné druhy farieb a flitrov.

Návod ako postupovať

  1. Postup je veľmi jednoduchý, stačí povpichovať pripináčiky do vajíčka. Začnite na spodnej strane vajíčka a postupne kruhovo ozdobujte celé vajíčko až do vrchnej časti. Dôležité je vpichovať presne. Ak by ste pripináčiky viackrát vpichovali a vyberali, materiál vajíčka by sa začal rozpadávať a nedržali by spolu.
  2. Štruktúru dračích šupín dosiahnete tak, že budete pripináčiky pripichovať tesne vedľa seba, aby sa čiastočne prekrývali.
  3. Môžete použiť obyčajné pripináčiky striebornej farby. Ozvláštniť ich však môžete napríklad použitím lakov na nechty alebo farby v spreji. Najskôr pripináčiky pozapichujte do polystyrénovej podložky. Nevtlačte ich úplne dovnútra, nech skôr odstávajú. Rozložte ich aspoň pol centimetra od seba, aby sa vám s nimi dobre pracovalo. Potom na ne nastriekajte farbu alebo ich nalakujte. Ak sa rozhodnete pre lakovanie, začnite tmavou farbou. Na ňu naneste trblietky. Pripináčik napokon pretrite priesvitným lakom. Táto metóda je veľmi efektná, ale dávajte si pozor, aby ste lak pri tvorbe nezoškrabali.

Videonávod na dračie vajce

Zdroj / Návod na výrobu dekoratívneho dračieho vajíčka: ourpeacefulplanet

ZDIEĽAJ NA: