Mladý umelec mení obyčajnú kuchynskú soľ na umelecké diela, ktoré vyniknú až ako negatívy

Ak patríte medzi našich návštevníkov už nejaký ten čas, určite viete, že ako prostriedok umeleckej tvorby môže nájsť využitie naozaj takmer hocičo – papier, drevo, jedlo, sneh a podobne. Dnes vám ukážeme ďalšie médium, ktoré nadobudne umelecké kontúry – soľ! Vzniknú z nej, okrem iného, aj mandaly. Teda budhistické obrazce vytvorené z tejto bielej látky, bez ktorej sa nezaobíde žiadna kuchyňa.
Ich autorom je Chorvát Dino Tomic a podľa jeho vlastných slov sa umelec neustále musí niekam posúvať. Dodávať svojej tvorbe nové rozmery a obohacovať tak nielen svet, ale aj sám seba. Dino momentálne „zakotvil“ pri soli a na čiernom plátne z nej tvorí výtvory od výmyslu sveta. Je dokonca aj autorom najväčšej „solenej“ mandaly na svete! Ako istú vychytávku pri svojej tvorbe používa aj fotografický filter, ktorým obráti farby a urobí tak z bielej čiernu, čím dodáva dielu novú výpovednú hodnotu.

Dino Tomic umenie zo soli 1 Dino Tomic umenie zo soli 2 Dino Tomic umenie zo soli 3 Dino Tomic umenie zo soli 4 Dino Tomic umenie zo soli 5 Dino Tomic umenie zo soli 6 Dino Tomic umenie zo soli 7 Dino Tomic umenie zo soli 8

Dino Tomic a jeho najväčšia „solená“ mandala

Dino Tomic umenie zo soli 9 Dino Tomic umenie zo soli 10

Invertovaný očný efekt vytvorený pomocou soli

Stránky umelca – Dino Tomic: Etsy | Facebook | Instagram

ZDIEĽAJ NA: