Dekoračné handmade stromčeky #3 | Stromčeky z papiera, špagátu a fazule

Ak ste si nevybrali z prvej či druhej kolekcie, resp. ak chcete mať kompletný lesík zhotovený rôznych stromčekov,  máme pre Vás pripravený tretiu časť vianočných inšpirácií na dekoračné handmade stromčeky z dielne tvorivej Shauny Mailloux. Ak si to zhrnieme mali sme tu už stromčeky vytvorené z pozlátka, páperia, peria, žaluďov, látky, šišiek, lana a dokonca aj z nepotrebnej bižutérie. Pozrite sa nižšie na diy návody, čo prináša tretí diel.

Návody na dekoračné handmade stromčeky #3

Podobne ako v predchádzajúcich dvoch častiach našej  kreatívnej trilógie, nám ako základ na každý jeden dekoračný stromček bude slúžiť kužeľ, ktorý si zhotovíme z nepotrebnej krabice, prípadne tvrdšieho papiera.

Dekoračný stromček z papiera

Na tento dekoračný stromček budeme potrebovať strany z nepotrebných novín alebo starých kníh. Ak nemáte noviny, alebo Vám je ľúto trhať z kníh, odporúčame si jednoducho vytlačiť strany s textom a použiť tie. Strany si nastriháme na menšie kúsky, o rozmeroch zhruba 1:2. Tie si následne nastrihneme nožnicami a obtočíme okolo ceruzky/pera, nech sa pekne zatočia. Na úplný spodok kužeľa si nalepíme nestrihaný kus strany, nech nepresvitá spodok. Potom lepíme jednotlivé nastrihané kúsky od spodnej časti až po vrch stromčeka. Samotný vrchol prelepíme „krížikom“ z papiera.

Handmade stromček zo špagátu

Ďalším v poradí je stromček z ľanového alebo konopného špagátu. Je to veľmi jednoduché, v princípe to isté ako pri stromčeku z lana, ktorý bol v druhej časti. Obtáčame ho z vrchnej časti tak, že špagát vlepíme do špicu a omotávame ho až úplne dole, na konci špagát odstrihneme.

Dekoračný stromček z fazule

A napokon, posledným jedenástym je fazuľový stromček. Áno, na výrobu tohto stromčeka použijeme túto pochúťku z kuchyne. A ako ste si už u nás zvykli, opäť to nie je nič svetoborné. Jednoducho lepíme fazuľky po celom obvode kužeľa, medzery medzi väčšími kusmi môžeme vyplniť mini fazuľkami. Vaša kolekcia miniatúrnych dekoračných ručne vyrobených stromčekov je tak hotová!

A „lesík“ je kompletný

Zdroj / Dekoračné handmade stromčeky #3: beautifulmatters

Vaši kreatívni priatelia sa o týchto mini vianočných ručne zdobených stromčekoch radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: