Darčekové balenia nie len na Valentína | Návody a inšpirácie

Sviatok sv. Valentína je tu čo nevidieť. Starostlivo a s láskou ste vybrali darček pre vašu polovičku, no radi by ste ešte pridali na jeho šmrncovnosti? Ponúkame vám návod ako jednoducho a originálne zabaliť vaše prekvapenie. Potrebné veci nájdete doma alebo v najbližšom papiernictve. Postup je veľmi jednoduchý, všetko čo musíte urobiť, je vystrihnúť a vyrobiť z papiera ruže rôznych veľkostí a farieb.

Budete potrebovať:

  • kartónovú krabicu v tvare srdca (ktorú si môžete vyrobiť aj sami),
  • tenké farebné papiere,
  • ceruzku,
  • nožnice,
  • lepidlo,
  • špagát alebo stuhu.

Návod

  1. Na farebné papiere nakreslite ceruzkou špirály rôznych veľkostí a vystrihnite. Nemusia byť dokonalé, budete s nimi ďalej pracovať.
  2. Keď máte dostatok vystrihnutých špirál, začnite z nich vyrábať ruže. Obtáčajte papier okolo stredu špirály, koniec zafixujte lepidlom.
  3. Ruže postupne prilepte na vrchnák krabice, snažte sa pekne skombinovať ich farby a veľkosť.
  4. Stuhou alebo špagátom môžete darčekovú krabicu podľa potreby previazať. Výroba je síce trochu zdĺhavá, ale výsledok určite bude stáť za to!;]

Tipy a inšpirácie na darčekové balenia

Ak ste v časovej tiesni alebo nemáte dostatok materiálu či práve krabicu v tvare srdca, použite túto techniku iným spôsobom. Nemusíte zakryť kvetmi celý vrchnák krabice, postačí vytvoriť malé srdiečko alebo vyzdobte len niektorý z jeho rohov. Taktiež vám dobre môže poslúžiť aj krabica na koláče, od pizze alebo taká, ktorú máte práve doma.

Zdroj / Darčekové balenia na Valentína: diy-enthusiasts.com

Vaši kreatívni priatelia sa o tomto jednoduchom nápade ako zdekorovať kartónové krabice na narodeniny alebo Valentína radi dozvedia, preto zdieľajte. Vaše výtvory sú vítané na našom facebooku. Ďakujeme za podporu a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: